Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар триумфираа во дербито со Металург
(Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар триумфираа во дербито со Металург

(Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар триумфираа во дербито со Металург

1

Денес во 12-00 часот во малата сала на спортскиот центар Јане Сандански  се одигра дерби натпреварот во младинска женска конкуренција помеѓу екипите на Вардар и Металург. Младите вардарки однесоа победа на истиот 20-16.

5 6 7 9 10 11 12 13

Кај младинките на Вардар најдобри стрелци на овој дуел беа: Иванова со 5 гола, Николовска и Божиновска погодиа по 4 пати, а три пати стрелаше Станиќиевска, а на голот ја имавме фантастичната Јована Мицевска која забележа дваесетина успешни интервенции денес.

14 15 16 17 18 20