Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 158)

Фотогалерии

(Фотогалерија) РК Илинден-Вардар поуспешен од Академија-2

naslov

РК Илинден-Вардар во рамки на вчерашниот натпреварувачки дел од ракометната Јуниор лига, се сретнаа со тимот на Академија-2 во меч за ракометари родени 2000/2001 година. Илинденци во овој дуел однесоа победа со 20-15 во меч со добро одиграно второ полувреме, првото полувреме заврши со резулатска симетрија на семафорот 10-10. Read More »

(Фотогалерија) Фк Вардар генер.2002 триумфално во мечот со Нова Колонија во детската лига

1

На терените на фудбалската федерација на Македонија денес продолжија натпреварите од детската фудбалска лига. Свој настап имаше Ф.К Вардар генерација родени “2002“ година. Противник во денешното коло им беше екипата на Нова Колонија,  која убедливо ја победивме на овој натпревар со резултат 4:0. Извештај од најитересните моменти, стрелци и.т.н од овој дуел може да погледнете-тука Read More »

(Фотогалерија) Фк Вардар генер.2004 го “потопи“ Еуроспорт со 14:0

3

Денес на терените на Фудбалската федерација  на Македонија ФК Вардар генерација родени “2004“ година во детската лига забележа убедлив триумф со високи 14:0. Противник за избраниците на Филип Арсовски беше екипата на Еуроспорт. Извештај од најтересните моменти, стрелци и.т.н од овој дуел може да погледнете -тука. Read More »

(Фотогалерија) Преспа- Вардар поуспешни од К.Вода во мечот за генер. 2002/03 во ракометната “Јуниор лига“

1

Денес во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“ се играа натпреварите во машка конкуренција од вардаровата ракометна “Јуниор лига“. Во мечот од нивното 10 коло за генерација 2002/2003 се сретнаа екипите на РК Преспа-Вардар и  ОПШ.Кисела Вода-Вардар во истиот поуспешна беше екипата на Преспа со 24-10, на полувреме мечот беше 9-4 за младите ракометари од југот. Read More »

(ФОТО) Пред една година девојките од ЖРК Вардар пречекани како херои откако го симнаа од тронот европскиот шампион Ѓер

vardar-fans-heroinite-660x330

На овој ден лани  по величествениот меч во Ѓер и одличниот успех кога се исфрлени шампионките на Европа и обезбедивме Ф-4 завршен турнир во Будимпешта девојките се вратија во Скопје каде беа пречекани како херои од своите фанови. Тие по слетувањето на аеродромот Александар Велики,   црвено-црните девојките  од женската ракометна секција на Вардар се упатија кон својот дом Спортскиот Центар ... Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на РК Вардар Јуниор подобри во дуелот со РК Делчево

10

Кадетите на Рк Вардар вчера забележаа нова победа во кадетската ракометна лига. Во спортскиот рекеативниот  центар Кале младите вардарови надежи предовдени од   Слободан Чивлачки беа подобри во дуелот со екипата на Делчево. Конечниот резултат на овој меќ гласеше 37:29. РК Вардар: Кизиќ, Брунчевиќ, Стојановски, Николовски, Атанасовски 3, Карапалевски 12, Антевски 4, Биковски 7, Ќосевски 7, Благопетров 1, Ангелковски, Мајсторовски, Динев 3. Read More »

(Фотогалерија) Академија-2 поуспешна од Академија-1 во дуелот во ген.1998/99 (М)

Екипата на Академија-2!

Во рамки на ракометната Вардар јуниор лига свој дуел имаа ракометарите од генерацијата 1998/1999 година кои одиграа еден возбудлив дуел со многу борба, голови, убави потези. Во истиот се сретнаа екипите на Академија-1 и Академија-2. Поуспешна беше екипата на Академија-2 со тесен резулат 32-30, а и првиот дел заврши со нивно минимално водство до 16-15. Read More »

(Фотогалерија) од победите на генер. ”2007”

12938077_1090274777696446_4568426992314094877_n

ФК Вардар генерација 2007 на убедлив начин го одигра ова коло во Детската лига, против тимовите на Работнички и Македонија ЃП. Двете екипи на Томче Трајановски забележаа убедливи победи на денешните натпревари. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој меч: Read More »

(Фотогалерија) од генер. ”2006” на Вардар

дриблинг

Денеска на терените на Работнички се одигра ново коло во Детската фудбалска лига. Генерацијата 2006 предводена од Игор Кралевски денеска издвојува една победа и еден пораз. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој натпревар: Read More »

(Фотогалерија) Вардар и “пукна“ петарда на Шкендија во младинското дерби

NASLOVNA-2

Во скопско Марино денес  се одигра дербито во Младинската фудбалска лига помеѓу  Вардар и тетовска Шкендија.Избраниците на Калц  триумфираа со резулат 5-1, а по првите 45 минути мечот заврши со резулат 2-0. Најистакнати беа Апостоловски  со 4 гола и Димков со еден гол од 30 метра и две асистенции. Калц се одлучи за следниве 11 играчи:Трајчевски, Ричков, Јошевски,  Исмаил, Личина, Димков, Додевски, ... Read More »