Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 159)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Академија-2 подобра од Академија-1, во женска конкуренција генер. 98/99

ТИМОТ НА АКАДЕМИЈА-2!

Денес продолжија мечевите во ракометната вардарова “Јуниор“ лига која се играше во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“. Во мечот во женска конкуренција за рекометарки родени  1998/1999 се сретнаа Академија-1 и Академија-2. Поуспешен тим беше екипата на Академија-2 која однесе победа со 21-8, на полувреме резултатот беше 11-4. Величковска и Јованчевска во победничкиот табор беа најефикасни со по 4 гола. Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на ФК Вардар во дербито триумфираа над Шкендија

naslovna kadeti

Во кадетската лига денес на програмата беше дерби дуелот во 16 коло . Во овој дерби дуел се сретнаа нашиот Вардар како домаќин и Шкендија која гостуваше на теренот во скопско Марино. Мечот се одигра на тежок, влажен терен и во истиот победа однесе составот предводен од Колев со резулат 2-0 , на полувреме црвено-црните заминаа на одмор со истиот резулат ... Read More »

(Фотогалерија) И „Отворени Забавни Фудбалски Школи“ беа дел од пролетниот турнир на “Јуниор лигата“

7

На вчерашниот прв пролетен турнир од “Јуниор“ лигата дел беше и  организацијата „Отворени Забавни Фудбалски Школи“, која преку своите активности и содржини, на целиот настан му го даде и неопходниот социолошки карактер. Фудбалерчињата  од сите тимови преку разните друштвени игри со фудбалската топка беа потикнати да стекнуваат нови пријателства и тие да  градат тимскиот дух.       Read More »

(Фотогалерија-2) Фудбалска “Jуниор” лига, прв пролетен турнир

02

На теренот во населбата Јане Сандански започна пролетниот дел од фудбалската Јуниор лига, на истиот се натпреваруваа 11 вардарови фудбалски школи. Тие земаа учество  со своите фубалерчиња од генерации родени 2003 – 2006 година. Од истите може да погледнете извештаии (види) и фотогалерии (види) на нашиот сајт. Read More »

(Фотогалерија) Во “Вардар Јуниор“ лигата една победа и нерешено за ФК Вардар генер.2005

13

Денес на теренот во населбата Јане Сандански започна пролетниот дел од фудбалската Јуниор лига. Свој настап имаше фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени 2005 година, кои забележаа една победа и нерешен резултат. Победивме со  Борец 4-0, а реми одигрваме со Спорт Ефе. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генерација 2003 тргна со победи во “Јуниор лигата„

6

Hа фудбалскиот терен во Јане Сандански отпочна фудбалската “Јуниор“ лига во организација на нашиот црвено-црн фудбалски колектив. Во оваа лига  се натпреваруваа регионалните единци кој се под капата на Вардар. ФК Вардар генерација 2003 одигра денес два меча на првиот турнирски ден од “Јуниор лигата“, нашите момци се сретнаа со екипите на Охрид и Прилеп и на двете средби однесовме победа. Read More »

(Фотогалерија) Ново Лисиче и Форца со победа ја стартуваа фудбалската “Јуниор Лига„

5

Во првиот меч за генерацијата 2003 се сретнаа ФК Ново Лисиче со екипата на Еуроспорт од Куманово, во овој дуел победа издвојува екипата на Ново Лисиче со 3-1, на полувреме овој меч беше 2-1. Во исто време на другиот терен  се одигра мечот за генерација 2005, во него Форца беше поуспешна од екипата на Борец со 6-0. Read More »

(Фотогалерија ) Вардарки делеа лекции во Л.Ш на норвешки Ларвик

8

Вчера се одигра првиот 1/4-финален меч во женскиот сегмент на европската женска лига на Шампиони. Во нашиот дом “Јане Сандански“ ни гостуваше норвешкиот шампион Ларвик кој доби ракометна лекција која нема да ја заборави. Мечот го добивме со високо со 34-20. Во продолжение погледнети ги нашите фотографии од мечот. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2005“ одигра два меча во детската лига

naslovna

Вардар генерација родени “2005“ година во вчерашното коло на детската лига забележаа една победа и еден пораз. Противници на двете екипи беа екипите на Башкими и Смиљковци. Со Кумановчани одигравме 1-3, а впечатокот за оваа генерација го подобривме на мечот со Смиљковци каде однесовем победа од 3-2. Read More »