Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Ново Лисиче и Форца со победа ја стартуваа фудбалската “Јуниор Лига„
(Фотогалерија) Ново Лисиче и Форца со победа ја стартуваа фудбалската “Јуниор Лига„

(Фотогалерија) Ново Лисиче и Форца со победа ја стартуваа фудбалската “Јуниор Лига„

5 2 3 4

Во првиот меч за генерацијата 2003 се сретнаа ФК Ново Лисиче со екипата на Еуроспорт од Куманово, во овој дуел победа издвојува екипата на Ново Лисиче со 3-1, на полувреме овој меч беше 2-1. Во исто време на другиот терен  се одигра мечот за генерација 2005, во него Форца беше поуспешна од екипата на Борец со 6-0.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 33