Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генерација 2003 тргна со победи во “Јуниор лигата„

(Фотогалерија) ФК Вардар генерација 2003 тргна со победи во “Јуниор лигата„

12

14 13

Hа фудбалскиот терен во Јане Сандански отпочна фудбалската “Јуниор“ лига во организација на нашиот црвено-црн фудбалски колектив. Во оваа лига  се натпреваруваа регионалните единци кој се под капата на Вардар. ФК Вардар генерација 2003 одигра денес два меча на првиот турнирски ден од “Јуниор лигата“, нашите момци се сретнаа со екипите на Охрид и Прилеп и на двете средби однесовме победа.

22 11 10 9 8 5 4 7 6 3 1 2 44