Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (Фотогалерија) Кадетите на ФК Вардар во дербито триумфираа над Шкендија
(Фотогалерија) Кадетите на ФК Вардар во дербито триумфираа над  Шкендија

(Фотогалерија) Кадетите на ФК Вардар во дербито триумфираа над Шкендија

pod

Во кадетската лига денес на програмата беше дерби дуелот во 16 коло . Во овој дерби дуел се сретнаа нашиот Вардар како домаќин и Шкендија која гостуваше на теренот во скопско Марино. Мечот се одигра на тежок, влажен терен и во истиот победа однесе составот предводен од Колев со резулат 2-0 , на полувреме црвено-црните заминаа на одмор со истиот резулат 2-0. Стрелци на головите беа Трајчевски и Менкиновски.

1 2 3 4 5 6 7 8 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 24 25 26 27 28 55