Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 130)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Успешен настап за генерацијата “2005“ на турнирот во Бугарија

1

Во перидот од 9-12-ти февруари, Вардаровата генерација родени “2005“ година беа дел од турниот “Балканика куп“ кој се играше во градот Сандански (Бугарија). Во конкуренција на 12 екипи избраниците на Игор Кралевски на крајот го освоија петтото место. Малку недостасуваше да играме во полуфиналето и да се бориме за еден од медалите, но само поради послабата гол разлика не успеавме ... Read More »

Куглање! Пристигна новата опрема со “ребрендираното“ лого на Вардар (ФОТО)

d10

Кугларскиот клуб Вардар пред помалку од недела дена реши да направи “ребренд“ на логото. Како што претходно ве известивме истата е направена со   цел истиот да го модернизираат во чекор со новите трендови, сепак да се зачуваат боите на  изворноста и да доминираат црвено-црната и се разбира неизбежната жолта боја на новиот амблем.  Истиот се наоѓа на златно-жолт штит, ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар му одржа лекција на ППД Загреб

15

Вчера нашиот  Вардар дојде до првата победа во новата 2017 година во ЛШ. Нашите играчи лесно се справија со екипата на ППД Загреб и славеа победа со резултат 25-20 (14-8). Со овој триумф РК  Вардар изби на лидерската позиција во групата Б. Сега нашиот тим има исти број на бодови со Киелце. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки не дозволија изненадување и стигнаа до нова победа во ЛШ

31

Екипата на ЖРК Вардар стигна до седмата последователна победа во лигата на шампиони, а втора во главната рунда. Мец беше новата “жртва“ за нашите девојки, кои славеа со резултат 23:21. Иако не толку лесно, сепак Вардар беше тимот кој ги освои двата бода и за зацврсти на првото место во групата 1. Погледнете ја фотогалеријата од победата на ЖРК Вардар ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младите надежи од “2005“ меѓусебно се надигруваа за турнирот во Бугарија

20

Утрово на теренот на академијата Вардаровата генерација родени “2005“ година одиграа меѓусебен контролен натпревар. Тренерот Кралевски ги одработува последните подготовки пред заминувањето за Сандански (Бугарија), каде во периодот од 8-12-ти февруари ќе учествува на силен меѓународен турнир “Балканика Куп“. Тренерот Кралевски ги подели дечињата во две групи и сите добија шанса да играат. Ккао изгледаше денешниот натпревар преку фотогалеријата на ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Избраниците на Петар Георгиевски генер.2002 продолжуваат со подготовките

20

Генерацијата на ФК Вардар родени “2002“ година веќе десеттина дена како што тренираат и се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната во регионалната скопска лига. Тие есенскиот дел го завршија на второто место на табелата. Избраниците на Петар Георгиевски ќе тренираат на академијата до 11-ти февруари кога ќе заминат на подготовки во Охрид. Во однос на играчките промени, оваа генерација ... Read More »

(Фото) Вардаровата генер. “2003“ вредно тренира под водство на Томче Трајановски

2

Вардаровата генерација родени “2003“ година се подготвува за пролетниот дел од сезоната. Избраниците на Томче Трајановски станаа есенски шампиони во регионалната-скопска лига со максимален број на освоени бодови. Екипата тренира на теренот на академијата, по што на 10-ти февруари треба да замине во Охрид каде ќе го одработи главниот дел од подготовките пред стартот на пролетниот дел. Екипата е иста ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите на ФК Вардар се подготвуваат за напорната полусезона каде се борат за двата трофеи

22

Избраниците на Влатко Колев ги одработуваат тренинзите, како дел од подготовките за пролетниот дел од сезоната. Оваа генерација на ФК Вардар се вицешампиони по одигрување на есенскиот дел од првенствената сезона, со само еден бод помалу од лидерот Работнички. Исто така се пласиравме во полуфиналето на купот. Тоа значи дека не очекува напорна полусезона каде треба да дадеме максиум да ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ФК Вардар генер. “2004“ напорно ги одработува своите подготовки на Академијата

Генерацијата на ФК Вардар родени “2004“ година ги одработуваат своите тренинзи како подготовка за пролетниот дел од сезоната во детската лига. Оваа генерација стана шампион во есенскиот дел, откако двете екипи освоија максимален број на освоени бодови. Тренерот Ане Андовски во овој дел од подготовките може да смета на сите играчи. Ви пренесуваме фотогалерија од вчерашниот тренинг на оваа надежна ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Како изгледа голмански тренинг под водство на тренерот Мане Манев

1

Голмански тренинг во младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар под будното “око“ на тренерот Мане Манев. На вчерашниот тренинг работеа  Филип Трајчевски, Малик Зибери, Крис Каев и Лука Наков. Мане Манев е тренер на голманите кај кадетите и младинците на ФК Вардар, човек кој во 2012 година беше дел од стручниот штаб на Македонската фудбалска репрезентација, кога на чело беше ... Read More »