Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 128)

Фотогалерии

(ФОТО) Вардаровите куглари вредно се подготвуваат за третиот круг во МКЛ

kug4

Заврши и вториот круг во Македонската кугларска лига, по крајот на 10-то коло шампионот Макпетрол е лидер, а на втората позиција со еднакви бодови и со меч помалку од двојниот шампион е КК ГТЦ Мусандра и нашиот кугларски клуб Вардар. Моментално е пауза во македонската кугларска лига пред следниот трет и воедно последен круг. Викендов екипата на КК Хераклеа  која ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2008 продолжува со успеси во детската лига

Вчера на терените на ФК Работнички во Градски парк се одигра второто коло во детската лига оваа пролет кај генерација 2008 година. Избраниците на Павел Неделковски дојдоа до две победи. Тие триумфираа со 6-1 со ФК Скупи и служено 3-0 со екипата на Ал Барса-2. Извештаи од овие дуели може да погледнете-тука. Read More »

(Фотогалерија) Вардар ја згази Шкендија за радост на Комити и фановите на вчерашното дерби

Вчера во дербито во рамки на првата македонска лига се сретнаа Вардар и Шкендија. Поуспешен беше нашиот тим кој со 3-1 триумфираше и се одлепи на седум бода пред ривалот за титула. Вардарци доминираа во текот на сите 90 минути на овој дерби натпревар, тие ги израдуваа Комити и останатата публика која ги бодреше на оој меч. Дел од атмосферата ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки прв пат поразени сезонава во ЛШ

Будуќност му го нанесе првиот пораз на Вардар оваа сезона во лигата на шампионите. Со идентичен резултат од 28:31, но овој пат во корист на противникот, Буудќност на исти начин ни врати за поразот од Подгорица. И покрај поразот, Вардарки остануваат на првото место на табелата. До крајот на главната рунда остануваат уште два натпревари за одигрување. Погледнете ја фотогалеријата ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер. “2004“ убедлив во дуелот против Сарај

9

Фудбалскиот клуб на Вардар од генерација “2004“ со победи го започна пролетниот дел од сезоната во детската лига, откако вчера двете екипи славеа на своите мечеви. Вардар (1) го победи Сарај (6:0), додека Вардар (2) беше поуспешен од Форца со резултат од 2:0. Така двете екипи на оваа генерација го задржаа стопроцентниот ефект во детската лига. Ви носиме фотографии од ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер. “2007“ не застанува со победите во детската лига, совладан Њу Старс во првото пролетно коло

12

Екипата на ФК Вардар (1) од генерација родени “2007“ година продолжува со победите во детската лига. Избраниците на Зоран Петковски имаа успешен старт на пролетниот дел од сезоната каде стигнаа до нов убедлив триумф. Тие вчера на терените на ФК Работнички за противник ја имаа екипата на Њу Старс (1) која ја добија убедливо со резултат 9:0. Погледнете ја фотогалеријата ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар доминираше целосно над Целје

vardar-vo-nova-pobednichka-serija-na-dva-chekori-do-chetvrt-finaleto-11340

Вчера во “Јане Сандански“ нашиот шампион Вардар го пречека Целје во меч од Л.Ш. Вардарци беа доминантни во текот на целиот меч и триумфираа со 35-30. Со оваа победа останавме на првото место во групата и чекориме кон дирекно 1/4-финале.    Read More »

(Фотогалерија) Генерација “2005“ продолжува успешно да “маршира“ во детската лига

21

Вардаровата генерација “2005“ со две победи го започна пролетниот дел од сезоната во детската фудбалска лига. Избраниците на Игор Кралевски во текот на вчерашниот ден одиграа натпревари со двете екипи кои славеа убедлив триумф. Вардар (1) за противник го имаше тимот на Кул Здравје кој го совлада со 6:1, додека Вардар (2) ја совлада Форца со резултат 4:1. Погледнете ја ... Read More »

(ФОТО) Вардарци спремни да го одбранат врвот

rk3

Ракометниот клуб Вардар вечерва го пречекува Целје во меч од ЕХФ Лигата на Шампионите, нашите момци влегуваат како лидери на групата Б. Вардарци атакуваат на нова победа и задржување на врвот кој носи директен пласман во 1/4финалето. Веќе момците се на теренот во “Јане Сандански“ . Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2006 нанижа две победи во детската лига

25

Денес на терените на Фудбалската федерација на Македонија се одигра првото пролетно коло во детската лига. Свои мечеви имаа момците од ФК Вардар генерација родени 2006. Одигравме два дуели во истите дојдовме до две победи со екипата на ФК Скупи  нашиот  ФК Вардар(1) триуфираше со 4-2 и со ФК Кул Здравје момците  ФК Вардар (2) победи со 7-1. Извештаи од ... Read More »