Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер.2008 продолжува со успеси во детската лига

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2008 продолжува со успеси во детската лига

Вчера на терените на ФК Работнички во Градски парк се одигра второто коло во детската лига оваа пролет кај генерација 2008 година. Избраниците на Павел Неделковски дојдоа до две победи. Тие триумфираа со 6-1 со ФК Скупи и служено 3-0 со екипата на Ал Барса-2. Извештаи од овие дуели може да погледнете-тука.

a1 a2 a3 a5 a6 a7 a7a a8 a9 a11 a12 a13 a14 a22 a23 b1 b2 b3 b4 b5 b6 b8 b9 b11 b12