Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 110)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровата генерација “2005“ освои прво и трето место на турнирот “Гази Баба куп 2017“

14

Двете екипи на генерацијата на ФК вардар родени “2005“ година освоија прво и трето место на турнирот “Гази Баба куп 2017“. Вардар (1) во финалето ја победи екипата на Работнички (4:0), додека Вардар (2) во борба за третото место беше подобар од ГФК Неготино со резултат од 2:1. Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари на Вардаровата генерација “2005“. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младите Вардарци од генер. “2007“ го победија Албион и го освоија “Гази Баба куп 2017“

16

Генерацијата на ФК Вардар родени “2007“ година успеаа да го освојат првото место на турнирот “Гази Баба куп 2017„. Избраниците на Томче Трајановски во големото финале беа подобри од екипата на Албион со резултат од 2:0. Стрелци на головите беа Александар Грашески и Стефан Младеновски. Погледнете ја фотогалеријата од финалниот натпревар на Вардаровата генерација “2007“. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Доделување на медали и трофеи за шампионската генерација “2005“ на турнирот “Гази Баба куп 2017„

28

Двете екипи на Вардаровата генерација “2005“ освоија прво и трето место на силниот турнир “Гази Баба куп 2017“. Вардар (1) го освои првото место со триуфот во големото финале против екипата на Работнички (4:0), додека Вардар (2) во борба за третото место беше подобар од ГФК Неготино со резултат од 2:1. На крајот се доделуваа медалите за најдобрите екипи, како ... Read More »

(Фотогалерија) Момците на Колев, кадетите на ФК Вардар триумфираа над Ренова

k9

Во првото коло во кадетската лига се викендов се одигра деби дуелот оваа сезона за избраниците на Влатко Колев. Кадетите на домашен терен ја пречекаа екипата на Ренова,  на овој дуел со доминантна игра дојдовме до победа со резултат 2:1 (1-1).   Тренерот Колев одлучи овие  црвено-црни кадети да  стартуваат: Велковски, Радевски, Калчиновски, Пешевски, Ѓоргиевски, Адем, Дарлишта, Благоевиќ, Реџепи, Битиќи и ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на Вардар со “петарда“ ја разорија Ренова

22

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар вчера  во рамките на првото првенствено коло беа подобри од екипата на Ренова. Новиот тренер на младинскиот состав, Петар Ѓорѓиевски имаше успешно деби со оваа генерација, покажувајќи дека Вардар оваа сезона ќе биде најголем претедент за освојување на титулата. Со “петарда„ во мрежата беше испратена дома Ренова.     Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Падна и Фенербахче, Вардар никогаш поблиску до историски успех

fkv-tim-fener

После Малме и Копенхаген, нашиот фудбалски шампион успеа да забележи уште една победа на домашен терен, во европските натпреварувања. Во рамките на плејофот од лигата на Европа, црвено-црните стигнаа до значаен триумф од 2:0 против екипата на Фенербахче и на тој начин да обезбеди голема предност пред реваншот во Турција. Погледнете ја нашата фотогалерија од оваа победа на Вардарци.   Read More »

(ФОТО) Вардарки на Златибор имаа посета од младинките на РК Београд кои се сликаа со своите идоли

z1

Вардарки се популарни и во Србија. Додека се наоѓаат на подготовки на Златибор, на гости им беа младите ракометарки  од РК Београд, родени 2000-2006. Неколку часа минаа со нашите девојки, и секако имаа шанса за добивање на автограми и фотографирање во европските вицепрваци. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровите петлиња родени “2005„ , “2006„ и “2007„ напорно тренираат под будно “око„ на нивните нови тренери

1

Вардаровите петлиња продолжуваат со тренинзите на академијата, како подготовка за новата натпреварувачка сезона во детската лига, која ќе стартува во месец септември. Нашата редакција беше присутна на вчерашниот тренинг на три помлади генерации на ФК Вардар, кои ќе стартуваат со нови тренери. Се работи за генерацијата “2005„ чиј тренер ќе биде Ане Андовски, потоа “2006“ која е предводена од Игор ... Read More »

(Фотогалерија) БК Вардар со летен камп во Охрид за најмладите борачи

19

Најмладите вардарци во периодот од 6-ти до 13-ти август се дел од летен камп “Радост“ во Охрид. Децата на БК Вардар се предводени од тренерот Игор Неделковски и потпредседателот Александар Рангелов, тие ќе работат на општофизичка подготвеносот, запознавање со другите спортови и активно оспособување и развивање на пливачките способности.   Read More »