Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровата генерација “2005“ освои прво и трето место на турнирот “Гази Баба куп 2017“
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровата генерација “2005“ освои прво и трето место на турнирот “Гази Баба куп 2017“

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровата генерација “2005“ освои прво и трето место на турнирот “Гази Баба куп 2017“

Двете екипи на генерацијата на ФК вардар родени “2005“ година освоија прво и трето место на турнирот “Гази Баба куп 2017“. Вардар (1) во финалето ја победи екипата на Работнички (4:0), додека Вардар (2) во борба за третото место беше подобар од ГФК Неготино со резултат од 2:1.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари на Вардаровата генерација “2005“.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14