Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 120)

Фотогалерии

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2005 (2) со фудбалска лекција за ФК Македонија Ѓ.П

25

Вчера во рамки на претпоследното коло во детската лига екипата на ФК Вардар генерација 2005  (2) предводена од Игор Кралевски се сретна со тимот на Македонија Ѓорче Петров. Во овој дуел црвено-црните момци дојдоа до победа со резултат од 19-2 (5-2). Извештај од овој меч може да прочитате на нашиот сајт-тука , а фотографии ви носиме во продолжение. Read More »

(Фотогалерија) Девојките на РК Ново Лисиче и Кале во финалето во “Јуниор“ лигата, кај генер. 2004/05

34

Во големата сала на спортскиот центар Јане Сандански стартуваше денес и последниот завршен турнир за оваа сезона во ракометната “Јуниор“ лига. Денес се одиграа полуфиналните натпревари во женскиот дел, кај генерациите родени 2004/05 по кој екипите на РК Кале од Кичево и РК Ново Лисиче од Скопје обезбедија меѓусебно финале утре. Ф Read More »

(ФОТО) Вардарки пристигаа во Будимпешта со една мисла “европско злато“

c7

Вардарки напладне пристигнаа во Будимпешта,  девојки на Дибирова се третиот тим што  пристигна во хотелот Акуинкум каде ќе бидат сметени четирите екипи кои ќе се борат за “европското злато“.  Во наредниве два дена нашиот тим ќе биде дел од завршниот турнир на најдобрите четири екипи во лигата на шампиони. Во комплетен состав отпатувавме за Унгарија, каде ќе се бориме за ... Read More »

(Фотогалерија) Работнички падна пред пионерите на ФК Вардар

Вчера пионерите на ФК Вардар го одиграа натпреварот од заостанатото 18 коло, против екипата на Работнички. Овој дуел му припадна на нашиот состав кој славеше со резултат 4:2. Фитор Реџепи постигна два гола, додека еднаш во листата на стрелци се запиша Али Адем и Мартин Филипоски.     Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерките лесно со РК Макаловски

Вчера во малата сала при Спортскиот центар “Јане Сандански“-Скопје се одигра дуел од 8.коло во пионерската лига. Во истиот  Вардар беше домаќин на екипата на РК Макалоски од Прилеп. Избраничките на тренерското дуо Драгана Ристова и Билјана Пецевска го совладаа тимот од Прилеп со резултат 29-6 (14-2). Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар не “паѓа“ на романтика, помладите пионери со фудбалска лекција за Работнички

Помладите пионери на ФК Вардар убедливо го добија дербито со екипата на Работнички, Иако противникот е во борба за титулата во оваа возрасна генерација, тоа не претставуваше проблем за нашите надежи да прикажат добра игра и да го совладаат гостинот со убедливи 4:1. Свој ден имаше Марио Илиевски кој постигна хет-трик, додека еден гол е зад името на Марио Спировски. ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровата машина го “прегази“ Фленсбург и се пласираше на Ф4 во Келн

Црвено-црните по втор пат за само пет дена го победија тимот на Фленсбург и се пласираа на завршниот турнир во Келн. Овој пат триумфот беше изразен со многу поголема разлика, на крајот Вардарци славеа со резултат 35:27. Одличен натпревар одиграа црвено-црните, кои ниту во еден момент не му допуштија на противникот да има предност. Циндриќ беше наш најефикасен ракометар со ... Read More »

(ФОТО) Вардарци подготвени за историскиот натпревар

Момците на Вардар се подготвуваат веќе еден час за натпреварот кој треба да значи победа и историја. Сите игрчи се добро расположени и спремни за голема победа и славје. Полека арената “Јане Сандански” се полни, на еден час пред почетокот на мечот веќе имаше огромен број на гледачи во салата. Неколку фотографии од загревањето на играчите на двата тима. Read More »

(Фотогалерија) Момците на Будимир, пионерите на РК Вардар триумфираа против Работнички на Стефче Алушевски

Вчера во С.р.ц “Кале“ во Скопје  се одигра дербито во машката пионерска ракометна лига од групата 1. Екипата на  РК Вардар предводена од Адријана Будимир го пречека  пионерскиот состав на РК Работнички кој на кормилото го има Стевче Алушевски. Момците на Вардар стигнаа до победата и се најдоа чекор поблиску до пласман на завршниот турнир. Тие триумфираа со 25-19 (11-9), ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Три гола во мрежата на Победа, за мирен реванш во полуфиналето од купот за пионерите

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар забележаа триумф на првиот меч од полуфиналето на купот на Македонија. Избраниците на Сашо Тодоровски славеа на домашен терен против Победа од Прилеп со 3:0 и си обезбедија мирен реванш за седум дена во Прилеп. Благојевиќ, Битиќи и Адем погодија за Вардар на овој прв натпревар. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »