Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерките лесно со РК Макаловски

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерките лесно со РК Макаловски

Вчера во малата сала при Спортскиот центар “Јане Сандански“-Скопје се одигра дуел од 8.коло во пионерската лига. Во истиот  Вардар беше домаќин на екипата на РК Макалоски од Прилеп. Избраничките на тренерското дуо Драгана Ристова и Билјана Пецевска го совладаа тимот од Прилеп со резултат 29-6 (14-2).

1 2 3 4 5 6 7 8 9%d0%b6 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20%d0%b6 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34