Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар не “паѓа“ на романтика, помладите пионери со фудбалска лекција за Работнички

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар не “паѓа“ на романтика, помладите пионери со фудбалска лекција за Работнички

Помладите пионери на ФК Вардар убедливо го добија дербито со екипата на Работнички, Иако противникот е во борба за титулата во оваа возрасна генерација, тоа не претставуваше проблем за нашите надежи да прикажат добра игра и да го совладаат гостинот со убедливи 4:1. Свој ден имаше Марио Илиевски кој постигна хет-трик, додека еден гол е зад името на Марио Спировски.

Погледнете ја фотогалеријата од дерби мечот и триумфот на Вардар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 18194147_1321022694611240_5965966610143716779_n 18194858_1321022754611234_752245096288753399_n