Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 140)

Фотогалерии

ЈУНИОР ЛИГА: К.Вода-2 поуспешна од Гостивар, Кале триумфираше над Делчево кај момците во генер.2002/03 (ФОТО)

yun4

Вчера во малата сала при С.Ц Јане Сандански се одигра 2.коло во ракометаната Вардар Јунор лига. Во неа имаше на програмата три дуела кај момците родени 2002 и 2003 година. Вчера ви донесовме изештај од мечот  Кисела Вода Вардар-1 и РК Делчево Вардар кој може да го погледнете -тука. Во продолжение ви носиме извештаи и фотографии од останатите два дуела. ... Read More »

(Фотогалерија) Којашевиќ ја “сруши“ Победа, Комити во елемент

vardarfans-fkv-gogov

Вардар потешко од очекувањата стигна до нова победа во ПМФЛ. Иако се до 85 минута нашиот тим имаше негатива од еден гол, сепак, на крај нашите момци се радуваа на нова победа со победоносниот гол на Којашевиќ во 94 минута. Вистинско уживање беше вчерашото присуство на Комити кој со песна 90 минути ги бодреа вардарци, имаа неколку парали и пиротехника. Фотогалеријата ... Read More »

(Фотогалерија) Македонија Ѓ.П ги победи младинците на РК Вардар Јуниор

14639896_1141585549221623_5902551897694890269_n

Младинците на РК Вардар Јуниор загубија во рамките на третото коло од младинската лига. Македонија Ѓ.П беше поуспешен на овој натпревар забележувајќи победа со резултат 21:33. Ова беше втор пораз за оваа екипа на Вардар, која има и една победа. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(ФОТО) Штербик беше гостин на дуелот ГРК Гостивар и РК Војнисон во Јуниор Лигата

14915134_1680595482251502_8739674216479841733_n

Денес во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“ се одигра второто коло во ракометната Вардар Јуниор Лига. Во групата еден во дуел кај генерацијата 2006/2009 се сретнаа екипите на ГРК Гостивар и РК Војнисон. Во овој дуел победата беше однесена со пресврт, мечот го доби РК Војнисон со резултат 4-6. На полувреме доминираше и со водство отиде на одмор тимот ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар триумфално во дербито со Шкендија

a9

Вчера триумф забележаа младинците на фудбалскиот клуб Вардар во дербито со  тетовска Шкендија. Победата ја  забележавме на  дуел одигран на теренот во Јане Сандански. Момците на Љупчо Марковски-Калц однесоа победа со резулат 3-2 (2-0). Целосен извештај може да погледнете на нашиот сајт (овде), а во продолжение ви носиме неколку фотографии од овој дуел. Read More »

(Фотогалерии) Шкендија доби фудбалска лекција и полна мрежа од кадетите на ФК Вардар

4

Вчера се израдувавме на голема победа за кадетите на фудбалскиот клуб Вардар. Тие   беа дел  кадетското дерби со тетовска Шкендија. Мечот се играше на теренот во Јане Сандански, избраниците на Влатко Колев дојдоа до победа со 5-1 (4-1). Петардата беше опишана во нашиот извештај (види), апак фотографии од дуелот ви носиме во продолжение. Read More »

(Фотогалерија) Убедлив старт за пионерките на РК Вардар

5

Пионерките на ракометниот клуб Вардар со убедлива победа ја стартуваа новата сезона. На Кале тие се сретнаа со екипата на Чаир која ја победија убедливо со резултат 26:2. Самиот резултат говори за одразот на силите и квалитетот на двете екипи. Погледнета ја фотогалеријата од стартната победа на пионерките Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.   Read More »

(Фотогалерија) РК Делчево со победа ја стартуваше новата сезона на “Јуниор“ лигата

17

Претстојниов викенд стартуваше втората сезона на ракометната “Јуниор“ лига. Женската екипа на РК Делчево, кај генерација родени 2002/03 година беа убедливи на првиот натпревар, совладувајќи ја екипата на РК Кастратовиќ со резултат 7:19. По првото полувреме имаа исто така голема предност од 2:10. Погледнете ја фотогалеријата од овој меч. Read More »

(Фотогалерија) Вардаров “танц“ на генерација “2002“ ,која го испрати дома Шкупи со пет голови во нивната мрежа

9

Убедлива победа за ФК Вардар генерација “2002“ во дербито против екипата на Шкупи. Израниците на Петар Ѓорѓиевски забележаа триумф со резултат 5:0. Игнатов и Илиевски стрелаа по два пати, додека еднаш во листата на стрелци се запиша и Виктор Крстевски. Погледнете ја фотогалеријата од високата победа на Вардарци. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2003“ надмоќен во дуелот против Шкупи

11

Генерацијата на фудбалскиот клуб Вардар родени “2003“ година ја забележаа и петтата победа од исто толку одиграни натпревари во регионалната лига. Нашите млади надежи на академијата беа домаќини на екипата на Шкупи, која ја победија убедливо со резултат 3:0. Сите погодоци беа постигнати во вториот дел, а беа дело наАлек Сељанац, Петар Давидовски и Филип Ѓоргоски. Погледнете ја фотогалеријата од ... Read More »