Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2003“ надмоќен во дуелот против Шкупи
(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2003“ надмоќен во дуелот против Шкупи

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2003“ надмоќен во дуелот против Шкупи

Генерацијата на фудбалскиот клуб Вардар родени “2003“ година ја забележаа и петтата победа од исто толку одиграни натпревари во регионалната лига. Нашите млади надежи на академијата беа домаќини на екипата на Шкупи, која ја победија убедливо со резултат 3:0. Сите погодоци беа постигнати во вториот дел, а беа дело наАлек Сељанац, Петар Давидовски и Филип Ѓоргоски.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13