Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардаров “танц“ на генерација “2002“ ,која го испрати дома Шкупи со пет голови во нивната мрежа
(Фотогалерија) Вардаров “танц“ на генерација “2002“ ,која го испрати дома Шкупи со пет голови во нивната мрежа

(Фотогалерија) Вардаров “танц“ на генерација “2002“ ,која го испрати дома Шкупи со пет голови во нивната мрежа

Убедлива победа за ФК Вардар генерација “2002“ во дербито против екипата на Шкупи. Израниците на Петар Ѓорѓиевски забележаа триумф со резултат 5:0. Игнатов и Илиевски стрелаа по два пати, додека еднаш во листата на стрелци се запиша и Виктор Крстевски.

Погледнете ја фотогалеријата од високата победа на Вардарци.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13