Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 139)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Избраниците на Арсовски ФК Вардар(1) генер.2006 триумфално со Албион

11

Викендов генерацијата родени “2006“ година на фудбалскиот клуб Вардар  го одиграа осмото коло во детската лига. Тие за противници ги имаа екипите на Албарса и Албион. Вардар (1) успеа да го добие натпреварот со екипата на Албион и да слави со резултат 4:1. Сите четири погодоци на овој натпревар за црвено-црните беа дело на Стефан Коловски, ви носиме во продолжение фотографии ... Read More »

(Фотогалерија) Младинките на Вардар СЦЈС го “демолираа“ Делчево со 46 гола

a5

Вчера во С.р.ц “Кале“ младинките на Вардар СЦЈС го одиграа  третото коло во лигата, во истото се сретнаа со екипата на РК Делчево-Вардар. Во дуелот однесовме победа со високи 46-28, ова беше наш прв триумф по  нерешениот резултат против Металург и поразот од Ѓорче. Наш целосен извештај од мечот може да погледнете-тука, а фотографии од истиот во продолжение. Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на Вардар триумфално со Бисинов

24

Kадетите на Вардар после стартната победа во 1.коло против екипата на РК Пролет 62, вчера во  салата “Кале“ во  рамките на второто коло дојдоа до нова победа на меч на кој  беа  домаќини на екипата на РК Бисинов. Нашите момци однесоа висока победа со резултат 31-21. Наш извештај може да прочитате од мечот тука, а фотографии од истиот ви носиме во ... Read More »

(Фотогалерија) Седма последователна победа за Вардаровата генерација “2003“

18

Вардаровата генерација родени “2003“ година стигна до својата седма последователна победа во регионалната скопска лига. Избраниците на Томче Трајановски на натпревар кој се одигра на академијата беа подобри од екипата на Њу Старс со резултат 2:1. Стрелец на двата гола за Вардар, вредни нови три бода беше Лео Андрески. Погледнете ја фотогалеријата од новиот триумф на црвено-црните.   Read More »

(Фотогалерија) Дерби меч, пионерите на ФК Вардар се сретнаа со ФК Шкупи

a30

На програмата во пионерската лига вчера беше дербито, во  населбата Јане Сандански се одигра натпревар помеѓу Вардар и гостинот Шкупи. На истиот тимот  од скопски Чаир направија изненадување и му го нанесоа првиот домашен пораз на нашиот тим сезонава со 1-3. Извештај од овој дуел може да погледнете тука, а фотографии во продолжение. Read More »

(Фотогалерија) Избраниците на Јанев, пом.пионери во дербито поуспешни од Шкупи

19

Во текот на вчерашниот ден  на теренот во  населбата Јане Сандански се одигра дерби дуелот помеѓу помладите пионери на Вардар и скопскиот ривал Шкупи. Избраниците на Јанев Саше на овој дуел беа одлични и триумфираа со 3-2. Целосен извештај на нашиот сајт може да погледните-тука, а фотографии од дуелот во продолжение. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар (2) подобар во дуелот со екипата на Тефејуз

8

Вчера се одигра осмото коло во детската фудбалска лига. Победа во новото коло забележа ФК Вардар (2) од генерацијата родени “2005“ година. Тие за противник го имаа тимот на Тефејуз кој го победија убедливо со 6:0. Хет-трик на овој меч постигна Горјан Цветков, додека по еднаш во листата на стрелци се запишаа Дамјан Конески, Давор Лефковски и Кристијан Таневски. Погледнете ... Read More »

(Фото) ФК Вардар (1) стигна до нова победа во детската лига, совладан е Кул Здравје

7

ФК Вардар (1) од генерацијата родени “2004“ година го задржа стопроцентниот ефек во детската лига и по одигрувањето на осмото коло. Избраниците на Ане Андовски усште еднаш го покажаа својот квалитет, овој пат совладувајќи ја екипата на Кл Здравје со резултат 4:1. Матео Софијаноски постигна два гола, додека по еден беа дело на Никола Павлески и Сандро Каровски. Ви носиме ... Read More »

(Фотогалерија) Од кадетското дерби Вардар – Металург

gogov

Пионерите на ракометниот клуб Вардар во дербито на колото се сретнаа со лидерот на табелата, тимот на Металург. Овој натпревар заврши со победа на Металург со минимален резултат 16:17 (7:8). Фотогалерија од овој натпревар:  фото: Анастасија Андреевска Read More »

(Фотогалерија) Екипите на Кисела Вода-1, РК Бисинов и Кисела Вода-2 триумфално во генер.2006/09 во ракометната Јуниор Лига

14937365_1142355589144619_3286534604144447745_n

Изминатиов викенд  во малата сала при СЦ “Јане Сандански“ се играа мечевите во групата еден кај дечињата родени во генерацијата 2006/2009.  Тие играат мечеви во мешан состав момчиња и девојчиња по 7 минути едно полувреме. Ова беа мечеви во рамки на второто коло во ракометната Вардар Јуниор Лига. Ви носиме фотогалерија од три мечеви во кои победата ја однесоа екипите на Кисела ... Read More »