Monday ,09 December 2019
Последни:
Home > Фотогалерии (page 138)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) од натпреварот Вардар – Рајн – Некар

vardarfans-komiti-rkvardar

Редакцијата на Вардар Фанс беше присутна на натпреварот во саботата помеѓу екипите на Вардар и Рајн – Некар. Ви пренесуваме фотогалерија од најинтересните моменти од натпреварот. Полна сала, Комити, играчи и тн. Фотогалерија:   Read More »

ФОТОГАЛЕРИЈА- Од освојувањето на трофејот на Вардар во “Кањижа куп“ во дуелот со Пик Сегед

vardarfans 24

Голема фотогалерија од финалниот дуел на Кањижа купот во кој црвено – црните момци се закитија со првиот трофеј за оваа сезона . На фотографиите ќе може да ја видете атмосферата пред , за и по финалниот дуел кога на РК Вардар му се додели пехарот . Покрај трофејот за освоеното финале за нашите момци имаше и две индивидуални награди ... Read More »

(ФОТО) Втората екипа на Жрк Вардар започна со тренинзи за новата сезона

vardarfans jun

Избраничките на Симе Симовски влегуваат со нови сили и амбиции во сезоната која претстои. Оваа екипа три дена тренираше во С.Р.Ц. Кале, веќе денес заминува на подготовки во Копаоник. Овој тим ја освои младинската лига минатата сезона и одличното трето место во супер лигата. Нови имиња кои се приклучија на втората екипа се Сара Митова и Симона Стојановска. Овие две ... Read More »

(ФОТО) Комити со кореографија “Дежурни виновници“, извадена парола за Карпалак, Пандо ..

vardarfans 2

Комити на вчерашниот дуел покрај искажаната почит кон прерано починатиот Пандо имаа и некој други пароли , кореографии кој ги презентираа во текот на мечот со ФК Слога од Чаир . Најинтересна е кореографијата со наслов “Дежурни виновници“ која покажува како овој општествен систем а пред се неговиот репресивен дел ги третира навивачи на Вардар . Тоа може да го ... Read More »

(ФОТО) КУГЛАЊЕ ! Вардарци тргнаа со подготовките за новата сезона

vardarfans kk

Момците од нашиот кугларски црвено – црн тим по крајот на заслужениот летен одмор почнаа со подготовките за новата сезона во која ги чекаат домашни и за прв пат и европски предизвици. Шефот на стручниот штаб на Кугларскиот клуб Вардар Драги Димитровски  ја имаше во четвтокот првата прозивка на својте пулени . Со истата почнаа подготовките за дебито на европска ... Read More »

Шампионот го означи стартот на подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

11222458_885705338142980_2398457787025745917_n

Ракометниот клуб Вардар денес ги стартуваше подготовките за новата сезона. На првиот тренинг се појавија сите играчи, кои во претстојната сезона ќе му бидат на располагање на Раул Гонзалес. Тука беа и 5-те нови засилувања, Македа, Деревен, Манасков, Марсениќ и Циндриќ. Сите играчи се здрави и го одржаа првиот тренинг. Единствено на попладневниот тренинг недостасуваше Страхиња Милиќ. Денес со екипата ... Read More »

Прво и второ место за Вардаровите генерации на “Караорман куп 2015“(ФОТОГАЛЕРИЈА)

vardarfans 2005 1

Две фудбалски генерации на Вардар беа дел од второто издание на традиционалниот турнир “Караорман куп 2015“ кој се одигра во Струга.  Фк Вардар генерација “2003“ го освои турнирот со победа во финалето против екипата на Еврофудбал од Охрид со резултат 3:1. Фк Вардар генерација “2005“ заврши како второпласирана, откако во финалниот меч беа поразени дури по изведувањето на удари од ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА)Пионерите со реми го завршија турнирот во БиХ

VARDARFANS NASLOVNA

Пионерите на Фк Вардар со само еден освоен бод го завршија учеството на “турнирот на “пријателство“ кој се игра во Бијелина. Во последното 3-то коло од групната фаза, црвено-црните ремизираа 1:1 со своите врсници од Железничар(БиХ). Домашната екипа поведе уште на стартот на натпреварот, што беше и резултат по полувремето. Во вториот дел следевме израмнета игра на двете страни со ... Read More »