Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > Фотогалерии (page 138)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победа за РК Бисинов-Вардар, генерација родени 2000/01 година

vardarfans bisinov-11

Погледнете ја фотогалеријата од победата на Рк Бисинов-Вардар, во дуелот со Рк Урдаревски, во Јуниор лигата, за генерација родени 2000/01 година. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 17:15  (11:8). Read More »

(ФОТО) Прекрасна тетоважа – “Вардар- Еден живот, една љубов“

vardarfans tetovaza

Еден редовен читател на Вардар фанс и голем вљубеник во светиот клуб ВАРДАР ни прати фотографии од неговата најнова тетоважа која е прекрасна, па решивме да ја споделиме со црвено-црната јавност. На срцето решил да стои знакот на ФК Вардар, навек да го носи  на својата кожа логото од Вардар, кое е изработено на еден специфичен начин со одлична замисла. ... Read More »

(ФОТО) Фк Вардар генер. “2006“ стартуваше со тренинзи во новата година

vardarfans-2

Избраниците на Игор Кралевски, ФК Вардар генерација “2006“ стартуваше со тренинзи во новата година. Својот прв собир го имаа во вечерните часови на теренот под Кале. Иако во ладни услови, нашите млади надежи бурно тренираа под водство на нивниот тренер. Тренингот нормално започна со загревање без топка и физичка подготовка. Последниот дел од тренингот помина во вежбање на некои акции ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ФК Вардар генер. “2003“ напорно се подготвува за пролетниот дел од сезоната

vardarfans-13

Фк Вардар генерација “2003“ веќе десет дена напорно се подготвува за пролетниот дел од сезоната. Оваа екипа порано започна со тренинзи, бидејки од 31-ви јануари требаше да биде дел од силен меѓународен турнир во Бугарија. Сепак истиот е одлозен поради лошите временски услови во оваа земја. Засега избраниците на Ане Андовски тренираа под “Кале“ на теренот со вештачка трева. Викендов ... Read More »

Комити тетоважи-2 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

5

Второ продолжение од фотогалериите со тетоважи на навивачите на Вардар најверните Комити Запад, кои на своето тело за навек ќе го носат она што ги врзува со светиот клуб и нивната западна трибина. Првиот дел од фотографиите со тетоважи на Комити може да ги погледнете ТУКА , во продолжене погледнете го вториот дел од тетоважите. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерите тргнаа со подготовки за остварување на пролетната цел “Двојна круна“

vardarfans-8

Пионерите оваа пролет атакуваат на двојната круна, тие минаа во купот се до 1/2финалето, а во првенството се второпласирани со бод помалку зад ФК Шкупи. Тие ги започнаа својте зимски подготовки за пролетните возбудувања во македонската пионерска лига, во продолжение погледнете фотографии од првиот тренинг на пионерите на Вардар. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинците на ФК Вардар ги започнаа зимските подготовки

mladinci trening-5

Младинците на црвено-црниот фудбалски колектив вчера ги одпочнаа својте подготовки на теренот со вештачка трева при Тренинг центарот на ФК Вардар во скопската населба Хиподром. Тие по извршувањето на задачите од физичко-тактичкиот дел добиени од нивниот тренер Љубчо Марковски-Калц одиграа половина час тест дуел со една година помладата кадетска екипа на Вардар. Погледнете ги моментите од нивниот тренинг низ фотографиите на ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардаровите голмани од младинските категории работеа под “будното око“ на тренерот Кметовски

vardarfans golmani-19

На вчерашниот прв  ден од подготовките за пролетниот дел  за сите четири категории кои се одржа во тренинг кампот во Хиподром свои задачи имаа и голманите. Тие работеа под будното око на еден од тренерите во младинските категории за голмани екс голманот на Вардар а сегашен тренер Љупчо Кметовски. Младите голмани се покажаа одлични на првиот зимски тренинг, а Кметовски ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пом.Пионери на Вардар утрово ги стартуваа подготовките во тренинг кампот “Хиподром“

vardarfans -24

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар утрово го одржаа првиот тренинг во новата година. Тие во тренинг центарот на црвено-црните во скопската населба Хиподром одржаа тренинг на половина терен на вештачката трева, додека на другата половина работеа Пионерите на црвено-црните. Младите вардарови фудбалери под будното око на тренерот Сашо Јанев ги одработија првите 90 мин. тренинг во новата сезона. дел од ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите на ФК Вардар “тргнаа“ со тренинзи во новата година

trening kadeti-9

Денес рано наутро избраниците на Влатко Колев го одржаа првиот тренинг во новата година. Тие во тренинг центарот на црвено-црните во скопската населба Хиподром одржаа тренинг на половина терен на вештачката трева. По одработувањето на задачите зададени од страна на шефот на стручниот штаб, Кадетите на Вардар последниот половина час одиграа спаринг-меч со младинците на Љубчо Марковски-Калц, кои тренираа на ... Read More »