Monday ,20 January 2020
Последни:
Home > Фотогалерии (page 136)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетките го започнаа турнирот со две победи

vardarfans-9

Две победи за нашите кадетски екипи на стартот на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“. Рк Вардар беше подобар од Рк Шампион со резултат 25:1, додека Рк Вардар Јуниор беше поуспешен од Рк Вардар Виница со резултат 13:9. Ви ја пренесуваме фотогалеријата од нивните натпревари, кои се одиграа на Кале. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинското “братско“ финале му припадна на РК Вардар

Vardarfans-10

 Избраниците на  Зоран Петковски т.е. младинците на Рк Вардар  се освојувачи на второто издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ за генерација на ракометари кои се родени 1998/99 година. Во големото финале тие успeаа да го совладаа “братскиот“тим на  Рк Вардар Јуниор со  краен резултат од 30:19. Вардар фанс вi носи фотографии од ова финале во продолжение. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите на Рк Вардар се пласираа во финалето

vardarfans-14

Кадетите се финалисти на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов. Денес најпрво ја победија екипата на  Рк Војнисон Вардар со резултат 17:6 ( ви ја пренесуваме фотогалријата од овој дуел), додека во полуфиналето беа подобри од Рк Урдаревски Вардар со резултат 21:8. Read More »

ФОТОГАЛЕРИЈА! Прв ден од турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“(Кале)

vardarfans15

Вчера  С.р.ц. “Кале“ беше една од салите каде се играше турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“ во организација на нашиот клуб. Во салата Кале се играа дуелите во машка конкуренција,  погледнете дел од атмосферата во салата за време на вчерашниот натпреварувачки ден низ објективот на Вардар фанс. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите со две победи го започнаа турнирот во организација на ракометниот клуб Вардар

vardarfans 12

Денес стартуваше второто издание на турнирот “Вардар-еден живот, една љубов“, кој е во организација на нашиот ракометен клуб. Кадетите на Рк Вардар Јуниор на стартот забележаа две победи, против екипите на Опш. Кисела Вода-Вардар 2 и Академија 1. Ви ја пренесуваме фотогалеријата од нивниот вечерашен натпревар, против Академија 1 кој се одигра на Кале. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки минимално со Букурешт

vardarfans  n

 Девојките на Кастратовиќ и Питлик одиграа вчера еден тежок меч со силната екипа на Букурешт кој го добиа минимално со 22-21.  Црвено-црните успеаа да тргнат со победа во новата 2016 година пред се благодарејќи на голманскот тандем Лејно-Суслина (види извештај). Атмосферата од овој дуел погледнете ја низ фотографиите на Вардар фанс: Read More »

(ФОТО) Македонските ракометари го следеа мечот Вардар-Букурешт

vardarfans naslov

На вечерашниот дуел од ЕХФ Лигата на шампионки помеѓу Вардар и романски Букурешт во С.Ц Јане Сандански се појавија и репрезенативците на Македонија. Тие му досенесоа среќа на црвено-црниот женски ракометен колектив кој издвојуваше тесна , но многу важна победа со романскиот преставник во елитната лига. Избраниците на Ивица Обрван беа бурно поздравени од публиката кога влегоа во храмот на ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Подготовки за Јуниор лигата на ракометната школа РК Илинден Вардар

vardarfans 35

Вардар фанс продолжува со посетите на ракометните школи ширум главниот град. Најновата школа што ја посетивме е таа на ракометниот клуб Илинден Вардар, чии тренери се Александра и Дарко Јанев кој е поранешен играч на Мрк Вардар. Погледнете низ нашите фотографии како се подготвуваат младите ракометарчиња родени 2004 и помали за Јуниор лигата.  На тренингот владееше позитивна атмосфера, а младите ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА-Бр.2) Вардар јуниор лига одиграна во Јане Сандански (девојки)

vardarfans9

Нова фотагалерија од мечевите во  малата сала при С.Ц “Јане Сандански“  каде се одигра 4.коло од женскиот сегмент на “Вардар јуниор лигата“. На истиот присуствувавме како сајт кој постојано е промотор на младите вардарови категории. Ви ја пренесуваме атмосферата од салата. Ова е вториот  дел, а првата фотогалерија види ја - ТУКА Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА-1) Вардар јуниор лига одиграна во Јане Сандански (жени)

vardarfans28

Вчера во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“ се одигра 4.коло од женскиот сегмент на “Вардар јуниор лигата“. На истиот присуствуваме како сајт кој постојани е промотор на младите вардарови категории ви ја пренесуваме атмосферата од салата. Ова е првиот дел од вчерашниот ден, наскоро нови  фотогалерии од мечевите на најмладите одиграни вчера. Read More »