Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > Uncategorized > (Фотогалерија) Гостивар поуспешен од РК Будимир во меч од Јуниор лигата кај момците генер.2004/05
(Фотогалерија) Гостивар поуспешен од РК Будимир во меч од Јуниор лигата кај момците генер.2004/05

(Фотогалерија) Гостивар поуспешен од РК Будимир во меч од Јуниор лигата кај момците генер.2004/05

1

Денес продолжи со одигрување петтото коло во ракометната “Јуниор“ лига, мечевите се играа во салата “Кале“.   Кај момците во генерација родени 2004 и 2005 година се сретнаа екипите на РК Будимир и ГРК Гостивар. Гостиварчани беа поуспешни и однесоа победа со резултат 15-7 (8-1). Погледнете фотогалерија од овој меч.

2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31