Tuesday ,21 January 2020
Последни:
Home > Фотогалерии (page 141)

Фотогалерии

Вардарки ги собраа наградите за најдобри играчи.(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7461

Покрај осовеното прво место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“,избраничките на Симе Симовски ги собраа и најголем дел од наградите за најдобри поединки. Во идеалниот состав на турнирот се најдоа Сара Митова,Симона Стојановска и Сара Николовска на бековските позиции.Нина Бојаџиска беше избрана за најдобар пикер,а најдобар голман на турнирот е Нина Ладева. Во финалето младинките на Жрк Вардар ја совладаа екипата ... Read More »

Пет ракометари од младинците на Вардар се најдоа во идеалниот состав на турнирот(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7371

На доделувањето на наградите за најдобри поединци на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов,дури пет играчи беа од екипата на Вардар. Капитенот Александар Димовски го понесе епитетот за најдобар играч на турнирот.Тоше Ончев е најдобар стрелец со вкупно 27 постигнати гола.Наградата за најдобар голман ја понесе Никола Кизиќ,најдобро десно крило е Томи Јагуриновски,додека пикерската позиција му припадна на Филип Арсеновски. Во финалето младинците ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар забележаа две победи на вториот ден на турнирот-Вардар(ФОТО).

1507086_330571873818268_4259476401170391820_n

  На вториот ден на младинскиот турнир кој е во организација на ракометните клубови Вардар,кадетите остварија две лесни и убедливи победи против своите противници.Во С.Ц.Кале црвено-црните прво беа подобри од екипата на Рк Илинден совладувајќи ги со резултат 30:6.Во вториот натпревар противник им беше екипата на Вардар Карпош.И на овој меч забележаа голема победа со резултат 27:6.Утре нов ден,и нов ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар стартуваа со тренинзи во Кале(ФОТО).

DSCN1094

Кадетите на Рк Вардар го одржаа својот прв прв тренинг во новата 2015 година,и означија старт на подготвките за она што ги очекува на турнирот што ќе се игра во Скопје во перииодот од 14-18 јануари.Претходно овие момчиња настапија на меѓународен турнир во Белград каде го освоија третото место.Екипата тренираше во комплетен состав,со исклучок на повредениот Антонио Степановски. Read More »

Младинците на Рк Вардар започнаа со тренинзи во новата година(ФОТОГАЛЕРИЈА)

DSCN1069

Младинците на Рк Вардар,предводени од тренерот Стојан Петрушевски продолжија со тренинзи како подготовка за она што ги очекува на турнирот кој ќе се одигра во Скопје.Ракометниот клуб Вардар во периодот од 14-18 јануари ќе биде домаќин на младински меѓународен турнир. Турнирот ќе се одржи на три локации, во четири сали: во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и ... Read More »

Свечено отворен новиот спортски центар Јане Сандански(ФОТОГАЛЕРИЈА).

10863707_10203347330346186_523787172_n

Денес и официјално беше отворен новиот спортски центар Јане Сандански,каде ќе настапуваат ракометните екипи на Вардар и кошаркарскиот клуб Мзт Скопје.На свеченото отварање присуствуваа главниот инвеститор и сопственик на Вардар,господинот Сергеј Самсоненко,потоа Гордана Нацева,премиерот на Република Македонија Никола Груевски,градоначалникот на општина Аеродром Ивица Коневски и др. Во рамки на С.Ц Јане Сандански има голема централна сала со капацитет од 6.500 ... Read More »

Рк Вардар ги запали моторите за новата сезона. (ФОТО).

IMAG0031

Екипата на Рк Вардар го одржа својот тренинг во С.Ц.Борис Трајковски,и го означи почетокот на подготовките за новата сезона,во која Вардар повторно ќе се натпреварува на четири фронта.На првиот тренинг беа присутни три од четирите нови засилувања :Голманската икона Арпад Штербик,Хрватската легенда Блаженко Лацковиќ, и рускиот бомбардер Сергеј Горбок,а единствено кој недостатсуваше поради настинка беше рускиот репрезентативец Данил Шишкарев.Првиот собир ... Read More »

Младинците на Вардар освојувачи на “Скопје куп 2014“ (ФОТО)

10527289_296105807228819_5656594654430133507_n

Младинците на Фк Вардар генерација 97 предводени од Петар Ѓеоргиевски се победници на меѓународниот турнир “Скопје куп 2014“ кој од 24-29 јули се играше на неколку фудбалски терени во Скопје.За да стигнат до големото финале во кое ја совладаа екипата на Војводина од Србија со 1:0,претходно во групната фаза одиграа четири натпревари.Во првото коло отворија токму против екипата која и ... Read More »

Жрк Вардар со убедлива победа ја започна одбраната на титулата во првенството(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Picture 079

Избраничките на Индира Кастратовиќ без никакви проблеми,ја совладаа екипата на Жито Прилеп со убедливи 46:11 и ја започнаа одбраната на титулата во женската супер лига.Натпреварот започна со голот на Олга Черноиваненко,а нејзини беа вкупно четири од првите седум гола на Вардарки, и тоа најчесто преку брзи контранапади.Својот прв гол гостинските ракометарки го постигнуваат во 11 минута за резултат од 7:1 ... Read More »

Комити тетоважи

slave

Вљубеноста за најверните на  светото име не е само следење на мечевите на клуб(ови)  ,туку  тоа е начин на живот, болка, радост .. Ѕидовите во градот ги боиме со Вардаровите свети бои Црвено-Црни .Комити живеат , се радуват ,тагуваат,  патат.. едноставно се одават 100% на својот Вардар. Затоа на својата кожа го ставаме за навек да го носиме него нашиот ... Read More »