Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар триумфално во дербито со Шкендија
(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар триумфално во дербито со Шкендија

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар триумфално во дербито со Шкендија

Вчера триумф забележаа младинците на фудбалскиот клуб Вардар во дербито со  тетовска Шкендија. Победата ја  забележавме на  дуел одигран на теренот во Јане Сандански. Момците на Љупчо Марковски-Калц однесоа победа со резулат 3-2 (2-0). Целосен извештај може да погледнете на нашиот сајт (овде), а во продолжение ви носиме неколку фотографии од овој дуел.

a a2 a3 a4 a7 a8 a9 a10 a11 a12 a13 a14 a15 a16 a17 a19 a21 a22