Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (ФОТО) Вардаровите куглари вредно се подготвуваат за третиот круг во МКЛ
(ФОТО) Вардаровите куглари вредно се подготвуваат за третиот круг во МКЛ

(ФОТО) Вардаровите куглари вредно се подготвуваат за третиот круг во МКЛ

Заврши и вториот круг во Македонската кугларска лига, по крајот на 10-то коло шампионот Макпетрол е лидер, а на втората позиција со еднакви бодови и со меч помалку од двојниот шампион е КК ГТЦ Мусандра и нашиот кугларски клуб Вардар.

kug2

Моментално е пауза во македонската кугларска лига пред следниот трет и воедно последен круг. Викендов екипата на КК Хераклеа  која има три меча помалку ќе одигра со КК ГТЦ Мисандра и КК Империал Тобако. Следната сабота ќе го одиграат заостанатиот меч со црвено-црните во Скопје. Потоа веднаш ќе почне третиот круг од МКЛ.

kug6 kug5

Вардарци денес како и во изминатиот период вредно се подготвуваат за  третиот круг во кој ќе водат битка за втората позиција со КК ГТЦ. Тренерот Драги Димитровски го подготвува тимот вредно и предпазливо за финалните  предизвици од лигата и Купот кој следи оваа пролет. Тој работи со сениорите и јуниорите пренесувајќи им го неговото знаење и искуство на неговите пулени.

kug