Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Младите надежи од “2005“ меѓусебно се надигруваа за турнирот во Бугарија
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младите надежи од “2005“ меѓусебно се надигруваа за турнирот во Бугарија

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младите надежи од “2005“ меѓусебно се надигруваа за турнирот во Бугарија

Утрово на теренот на академијата Вардаровата генерација родени “2005“ година одиграа меѓусебен контролен натпревар. Тренерот Кралевски ги одработува последните подготовки пред заминувањето за Сандански (Бугарија), каде во периодот од 8-12-ти февруари ќе учествува на силен меѓународен турнир “Балканика Куп“. Тренерот Кралевски ги подели дечињата во две групи и сите добија шанса да играат.

Ккао изгледаше денешниот натпревар преку фотогалеријата на Вардар Фанс:

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23