Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки не дозволија изненадување и стигнаа до нова победа во ЛШ
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки не дозволија изненадување и стигнаа до нова победа во ЛШ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки не дозволија изненадување и стигнаа до нова победа во ЛШ

Екипата на ЖРК Вардар стигна до седмата последователна победа во лигата на шампиони, а втора во главната рунда. Мец беше новата “жртва“ за нашите девојки, кои славеа со резултат 23:21. Иако не толку лесно, сепак Вардар беше тимот кој ги освои двата бода и за зацврсти на првото место во групата 1.

Погледнете ја фотогалеријата од победата на ЖРК Вардар против Мец.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35