Home > Останати спортови > Кошарка > Нов пораз на КК Вардар

Нов пораз на КК Вардар

КК Вардар доживеа нов пораз. Вчера нашите играчи беа поразени од тимот на КК Фени Индустри на гостински терен со резултат 77:63 (24-10; 18-11; 17-23; 18-19).

Уште по првите десет минути се надзираше уште еден пораз на нашите кошаркари. Првата четвртина нашиот тим ја загуби со високи 24-10. Вториот период исто така нашиот тим го загуби, овој пат со резултат 18-11. Во второто полувреме, како и на секој дуел, Вардар прикажа подобра игра, но, недоволна за позначаен резултат. На крај, тимот на Фени, се радуваше на победа издвојувана со резултат 77:63.

Во нашиот тим и на овој натпревар немаше многу расположени играчи за игра. Само Адекунле беше двоцифрен, овој играч постигна 17 поени, а имаше и скока, Лефкоски беше втор стрелец со 9 поени. Во победничкиот тим Николовски реализираше 13 поени, а Марковски имаше дабл-дабл ефект од 11 поени и 10 скока.