Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите на ФК Вардар се подготвуваат за напорната полусезона каде се борат за двата трофеи
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите на ФК Вардар се подготвуваат за напорната полусезона каде се борат за двата трофеи

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите на ФК Вардар се подготвуваат за напорната полусезона каде се борат за двата трофеи

Избраниците на Влатко Колев ги одработуваат тренинзите, како дел од подготовките за пролетниот дел од сезоната. Оваа генерација на ФК Вардар се вицешампиони по одигрување на есенскиот дел од првенствената сезона, со само еден бод помалу од лидерот Работнички. Исто така се пласиравме во полуфиналето на купот. Тоа значи дека не очекува напорна полусезона каде треба да дадеме максиум да стигнеме до некој од трофеите. Тренинзите секој ден се одвиваат на теренот на академијата, а на 17-ти вефруари екипата ќе замине на подготовки во Дојран. Нема некои промени во играчкиот кадар, единствено ново засилување за кадетите ќе биде Харбин Купа, кој додеј од екипата на Царев Двор.

-Задоволен сум како се одвиваат подготовките, а во Дојран ќе го финализираме овој дел со одигрување на подговителни натпревари, изјави на кратко Колев.

Ви пренесуваме фотогалерија од тренингот на Вардаровите кадети под водство на тренерот Влако Колев:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32