Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 161)

Фотогалерии

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2004′ во детската лига ја совлада екипата на Спорт Ефе

vardarfans-detska-liga

Фудбалерчињата  на Вардар од генерација родени “2004“ година го задржува максималниот број на освоени бодови во пролетниот дел од детската фудбалска лига. Избраниците на тренерот Филип Арсовски  вчера забележаа нова победа, тие настапија само со ФК Вардар (2) и победија во дуелот со екипата на Спорт Ефе. Мечот заврши со резултат  4:0. Read More »

(Фотогалерија) РК Вардар 2 доминантен во дуелот со Младост

4

Тимот на РК Вардар 2 по втор пат сезонава успеа да победи во дуелите со екипата на Младост од Богданци. На вчерашниот дуел кој се одигра  во спортскиот ракометен центар “Кале“ избраниците на Стојан Петрушевски ја забележаа треттата последователна победа во пролетниот дел од сезоната. Read More »

(Фотогалерија) Шкупи и Вардар генер.“2002“ одиграа дерби меч во детската фудбалска лига

8

Вчера на терените на фудбалската федерација на Македонија продолжија натпреварите од детската фудбалска лига. Дербито се одигра во генерација родени “2002“ година помеѓу екипите на Вардар и Шкупи. На крајот подобар беше тимот од Чаир, кој славеше минимално со резултат 0:1. Read More »

Фотогалерија од “инфаркт“ победата на црвено-црните со Висла

toskiv-vardarfans

Фотогалерија од вечерашниот меч во 1/-8 финалето од ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу Вардар и полска Висла Плоцк. Мечот изобилуваше со многу израмнувања, цврсти дуели, исклучување, црвени картони, одлично навивање. Црвено-црните во “рововски“ битка успеаа со еден гол предност да минат во следниот круг. Погледнете ги фотографиите од денешниот меч: Read More »

(ФОТО) Како се радуваа црвено-црните по тешката битка со Висла

rkvardar-vardarfans

Вечерва РК Вардар се пласираше во најдобрите осум во ЕХФ Лигата на шампионите  по победата над Висла во “инфаркт меч“. По завршувањето на средбата голема беше радоста на нашите јунаци кој прославиа бурно помеѓу себе и со публиката. Со навивачите на црвено-црните Комити изведоа посебен перформанс кога седнаа на подот во “Јане Сандански“ и заедно ја изведоа познатата Шампионе… Read More »

(ФОТО) Дибиров вежбаше седмерци

12007219_10206067267582917_1370102120_n

На вчерашниот тренинг во малата сала во „Јане Сандански“ присутен беше и Тимур Дибиров. Русинот со остатокот од тимот ги извршување задачите зададени од Раул. Во одреден период од тренигот рускиот крилен играч застануваше на линијата од 7 метри. Дибиров вежбаше пенали за полесна реализација на мечот од елитната европска шампионска лига. Тој против себе го имаше најдобриот светски голман ... Read More »

(Фотогалерија) Горбок го одработи вчерашниот тренинг на РК Вардар

12443289_10206067282863299_1126352272_n

Рускиот ракометен интернационалец Сергеј Горбок го пропушти гостувањето на црвено-црниот ракометен колектив кај екипата на Висла Плоцк. Тој заради повреда не настапи на овој прв осминфинален меч од ЕХФ Лигата на шампионите. Горбок вчера тренираше со колегите во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“, тој работеше на тактичко-технички вежби без поголем напор. Горбок вчера работеше делумно со тимот под посебна ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарци ги “острат копјата“ за Висла

naslovna

Предмалку во малата сала при спортскиот центар “Јане Сандански“ заврши попладневниот тренинг на момците од РК Вардар на кој присуствуваме ние како Вардар фанс и им изразивме поддршка пред мечот со Висла. Тренерот на црвено-црните Гонзалес пробуваше неколку тактички варианти за  саботниот дуел. Атмосферата на овој попладневен тренинг беше опуштена, оптимистичка и работна. Нашите момци се високо мотивирани да го ... Read More »

(Фотогалерија) Младинките на Вардар фуриозно го минаа Бисинов

mladinki-2

Во спортската сала “Кале„ младинките на Вардар одиграа меч од првенството со екипата на   Бисинов. Црвено-црните девојки беа доминантни во текот на сите шеесет минути од овој дуел, тие  го контролираа цело време и во првиот и во вториот дел резулатот. По првите триесет минути ги добивме со резулат 19-3, во вториот дел екипата на  Бисинов  малку ја подобриа ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите на Вардар јуниор поуспешни од РК Илинден

RK vardar kadeti-naslov

Денес во спортско рекреативниот центар “Кале“ се одигра дуелот на кадетите  на РК Вардар со нивните врсници од РК Илинден . Дуелот изобилуваше со многу борба, интересен, во кој целосно доминираше вардаровата кадетска екипа . Вардаровите момци предводени беа клупата од нивниот стратег Грчевски Кристијан беа целосно доминантни во сите сегменти на ракометната игра. Мечот се играше две полувремиња од по 30 минути и ... Read More »