Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2004′ во детската лига ја совлада екипата на Спорт Ефе
(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2004′ во детската лига ја совлада екипата на Спорт Ефе

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2004′ во детската лига ја совлада екипата на Спорт Ефе

1 2 3

Фудбалерчињата  на Вардар од генерација родени “2004“ година го задржува максималниот број на освоени бодови во пролетниот дел од детската фудбалска лига. Избраниците на тренерот Филип Арсовски  вчера забележаа нова победа, тие настапија само со ФК Вардар (2) и победија во дуелот со екипата на Спорт Ефе. Мечот заврши со резултат  4:0.

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 16