Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Фотогалерија од “инфаркт“ победата на црвено-црните со Висла
Фотогалерија од “инфаркт“ победата на црвено-црните со Висла

Фотогалерија од “инфаркт“ победата на црвено-црните со Висла

0 01 02 03

Фотогалерија од вечерашниот меч во 1/-8 финалето од ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу Вардар и полска Висла Плоцк. Мечот изобилуваше со многу израмнувања, цврсти дуели, исклучување, црвени картони, одлично навивање. Црвено-црните во “рововски“ битка успеаа со еден гол предност да минат во следниот круг. Погледнете ги фотографиите од денешниот меч:

04 05 07 08 09 010 011 012 013 12782423_10206128873803034_366073976_n 12903560_10206128872042990_570932950_o