Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 162)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Во мечот во пионерска конкуренција Вардар и Лазарови одиграа реми

rk vardar pioneri-2

Денес во спортско рекреативниот центар “Кале“ се одигра дуелот на пионерите на РК Вардар со нивните врсници од РК Лазарови од Свети Николе. Дуелот изобилуваше со многу борба, цврста и машка игра која на моменти беше и погруба од вообичајното. Вардаровите момци предводени беа клупата од нивниот стратег ракметната легенда Андриана Будимир одиграа добар меч. Мечот се играше две полувремиња ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар со 4-0 ја совладаа прилепска Победа

vardarfans pioneri-34

Избраниците на  Сашо Тодоровски вардаровите фудбалски пионери вчера на фудбалскиот терен во Марино одиграа  меч од второто коло во пролетниот дел од лигата. Тие беа домаќини на Победа од Прилеп и одигаа еден исклучително интересен дуел кој заврши со наша победа со резулат 4-0 за црвено-црните. Вардаровите пионери по првото полувреме одиграа 0-0 , прилепчани се бране со “бункер“ во ... Read More »

(Фото) Дебитираше новото голманско засилување на пионерите Велковски Мето

12874649_10206046116014141_654505318_o

На мечот кој се одигра во Марино помеѓу вардаровите и пионерите на прилепска ФК Победа свое деби на првенствен меч во дресот на црвено-црните имаше зимското засилување на голманската позиција младиот Мето Велковски. Тој го замени на полувреме Малик при резултат 0-0 и застана помеѓу стативите. Влегувањето на Велковски во вториот дел  се покажа како “амалјлија“ за избраниците на Сашо Тодоровски ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Меч помеѓу помладите пионери на Вардар и на ФК Победа

Vardarfans pomladi pioneri-naslov

Денес на теренот во скопската населба Марино се одигра првиот домашен пролетен меч оваа сезона за помладите пионери на Вардар. Избраниците на Јанев Сашо ја  пречека екипата на Ф.К Победа од Прилеп. Се одигра добар меч со многу шанси и неефикасност во нападот, овој дуел  заврши со почетниот резултат 0-0. На истиот како и на сите денешни мечеви од младинските лиги, детската ... Read More »

(ФОТО) Вардар јуниор го растури РК Металург-2

pz4

Вчера тимот предводен од Пепи Манасков екипата на Вардар јуниор оствари победа на гостувањето во Автокоманда, кај Металург 2 каде однесе победа со огромни 23 гола разлика над “фенерџијата“ во лигата. Црвено-црните  извојуваа висока победа со 40:17 против Металург 2 во мечот кој го отвори 16 коло во “Супер лигата“. Целосна теренска  доминација Јуниор прикажа во првиот период ,  во периодот од 5-25. минута, кога направивме неверојатна ... Read More »

(ФОТО) “Вардаровиот Робињо“ кадетот Трајчевски со прослава на голот во “Балотели стил“

UUU

Вчера на фудбалскиот терен во скопската приградска населба Марино се одигра мечот од првото пролетно коло во кадетската лига, на кој  се сретнаа нашиот црвено-црн кадетски состав и врсниците од Работнички. Овој тежок дерби меч го добивме со единствениот погодок на вардаровото момче Трајчевски, популарно наречен од своите играчи “Робињо“. Нашиот кадет по погодокот и прославата со тимот отиде до клупата ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинците на Вардар поуспешни од Работнички со 2:1

mladinci 26

На фудбалскиот терен во Марино се одигра мечот од првото пролетно коло во младинската лига, во овој дуел црвено-црните младинци беа домаќини на врсниците од ФК Работнички. Во еден цврст дуел по дождливо време и влажен терен далеку поуспешни беа младинците предводени од Љупчо Марковски-Калц, нашите момци однесоа победа во овој дуел со 2-1. Стрелци беа  во првиот дел Дарко Додевски ... Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на Вардар ги совладаа “Романтичарите“

kadeti-1

Денес на  фудбалскиот терен во скопската приградска населба Марино се одигра мечот од првото пролетно коло во кадетската лига. Нашиот црвено-црн кадетски го добиа  овој дуел  со храбра игра со гол во вториот дел, мечот заврши со резултат 1-0.     Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Продолжуваат добрите игри за РК Вардар 2, кој се пласираше во 1/4 група на купот

cxxx

РК Вардар 2 обезбеди пласман во најдобрите 16 екипи во Купот на Македонија. Избраниците на Стојан Петрушевски се победници во својата осминафинална група, откако беа подобри во дуелите со своите противници. Најпрво го победивме тимот на Куманово (27:15), за во решавачкиот меч да оствариме уште една убедлива победа против Гостивар (37:26). Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот со Гостивар. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најмладите учесници на “Вардар јуниор лигата“

junior liga-6

Вчера во рамки на натпреварувачкиот ден на “Вардар јуниор лигата“ свој настап имаа и најмладите ракометни надежи родени од 2006 до 2009, тие играа на половина терен на помали голови приспособени за нивната воздраст, во две полувремиња  во времетраење по 5 минути. Погледнете ги фотографиите од најмалите членови на големото црвено-црно семејство. Read More »