Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Академија-2 подобра од Академија-1, во женска конкуренција генер. 98/99
(Фотогалерија) Академија-2 подобра од Академија-1, во женска конкуренција генер. 98/99
ТИМОТ НА АКАДЕМИЈА-2!

(Фотогалерија) Академија-2 подобра од Академија-1, во женска конкуренција генер. 98/99

ТИМОТ НА АКАДЕМИЈА-1

ТИМОТ НА АКАДЕМИЈА-1

Денес продолжија мечевите во ракометната вардарова “Јуниор“ лига која се играше во малата сала при С.Ц “Јане Сандански“. Во мечот во женска конкуренција за рекометарки родени  1998/1999 се сретнаа Академија-1 и Академија-2. Поуспешен тим беше екипата на Академија-2 која однесе победа со 21-8, на полувреме резултатот беше 11-4. Величковска и Јованчевска во победничкиот табор беа најефикасни со по 4 гола.

ТИМОТ НА АКАДЕМИЈА-2!

ТИМОТ НА АКАДЕМИЈА-2!

1 2 3 4 7 8 99 999 1000000