Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар убедливи со Академија 1&2
(Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар убедливи со  Академија 1&2

(Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар убедливи со Академија 1&2

1 2 3 5

Во спортскиот ракометен центар Кале се одигра натпревар помеѓу младинките на ЖРК Вардар и девојчиња кои настапуваат во Јуниор лигата од екипите на Академија 1 и Академија 2 , ова беше ревијален натпревар . Овој дуел сосема очекувано им припадна на  црвено-црните девојки, кои славеа со резултат 12:27. Овој меч се играше двапати по 20 минути.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33