Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007“ забележа две победи во детската лига
(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007“ забележа  две победи во детската лига

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007“ забележа две победи во детската лига

3 2 1

На терените на фудбалскиот клуб Работнички  се одиграа натпреварите во детската фудбалска лига. Први кои настапија од Вардаровите генерации, беше генерацијата родени “2007“ година на тренерот Томче Трајановски. Противници во денешните мечеви им беа екипите на Македонија Ѓ.П која Вардар (1) ја доби со и Спорт Ефе кој Вардар(2)  го победи со 2-1.

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17