Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 172)

Фотогалерии

(ФОТО) КУГЛАЊЕ ! Вардарци тргнаа со подготовките за новата сезона

vardarfans kk

Момците од нашиот кугларски црвено – црн тим по крајот на заслужениот летен одмор почнаа со подготовките за новата сезона во која ги чекаат домашни и за прв пат и европски предизвици. Шефот на стручниот штаб на Кугларскиот клуб Вардар Драги Димитровски  ја имаше во четвтокот првата прозивка на својте пулени . Со истата почнаа подготовките за дебито на европска ... Read More »

Шампионот го означи стартот на подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

11222458_885705338142980_2398457787025745917_n

Ракометниот клуб Вардар денес ги стартуваше подготовките за новата сезона. На првиот тренинг се појавија сите играчи, кои во претстојната сезона ќе му бидат на располагање на Раул Гонзалес. Тука беа и 5-те нови засилувања, Македа, Деревен, Манасков, Марсениќ и Циндриќ. Сите играчи се здрави и го одржаа првиот тренинг. Единствено на попладневниот тренинг недостасуваше Страхиња Милиќ. Денес со екипата ... Read More »

Прво и второ место за Вардаровите генерации на “Караорман куп 2015“(ФОТОГАЛЕРИЈА)

vardarfans 2005 1

Две фудбалски генерации на Вардар беа дел од второто издание на традиционалниот турнир “Караорман куп 2015“ кој се одигра во Струга.  Фк Вардар генерација “2003“ го освои турнирот со победа во финалето против екипата на Еврофудбал од Охрид со резултат 3:1. Фк Вардар генерација “2005“ заврши како второпласирана, откако во финалниот меч беа поразени дури по изведувањето на удари од ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА)Пионерите со реми го завршија турнирот во БиХ

Пионерите на Фк Вардар со само еден освоен бод го завршија учеството на “турнирот на “пријателство“ кој се игра во Бијелина. Во последното 3-то коло од групната фаза, црвено-црните ремизираа 1:1 со своите врсници од Железничар(БиХ). Домашната екипа поведе уште на стартот на натпреварот, што беше и резултат по полувремето. Во вториот дел следевме израмнета игра на двете страни со ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) РК ВАРДАР – РК ПРОЛЕТ 20:09 ПОЛУВРЕМЕ !!!

vardarfans r6

Во овие моменти е полувреме на мечот помеѓу РК Вардар и тимот на Тинекс Пролет нашите момци доминираат , резултатот по првите триесет минути игра гласи 20:9 за црвено-црниот тим. Следат фотографии од атмосферата во малата сала на Спортскиот Центар Јане Сандански . Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Црвено-Црни генерации (2)

И татко и дедо за Вардар навивале

Второ големо продлжение на   добропознатите црвено-црн генерации, првото продолжение може да го видите -ТУКА . Да покажеме дека Вардар е семејно богатство, дека најмалите и најмилите ги насочуваме кон светите Црвено-Црни бои. Вардар е љубов од 1947 година, до денес на стотици илјади Скопјани и Македонци  . Read More »

Дибиров се сретна со Бронзениот Зубиров , ги покани борачите да се опробаат на ракометниот терен , од тренерот на БК Вардар Гајдаров доби пригоден подарок(ФОТО+ВИДЕО)

Подарок

По вчерашниот прием на Бронзениот Зубиров и делегацијата на БК Вардар во Агенцијата за млади и спорт и ракометарот на РК Вардар руското крило Тимур Дибиров со честитки успехот на младиот борач на Европското Првенство во Полска . Тимур Дибиров му го честиташе одличјето на младиот натурализиран Македонец . Интересен факт кој малку е познат на јавноста овде  дека борачот ... Read More »

(ВИДЕО И ФОТО) Од освојувањето на бронзата на Халил Зубаиров на Европското првенство У-23 во Полска

bk11

Вчера нашето Црвено-Црно семејство со гордост ја прими прекрасната вест од Полска на Европското првенство за борачи до 23 години нашиот Репрезенативец и член на БК Вардар се закити со бронзен медал. Премрежјата до ова европско одличје беа долги лошата финсиска состојба на Македонското борење и неможноста да се подготви и реализира едно европско со многу залагање лично на Професорот ... Read More »

БК Вардар : Можеме до еден медал на европско (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендата Медвед Александар и шефот на стручниот штаб на БК Вардар проф. Пешко

БК Вардар излезе со видување за состојбите во борењето на својата страница Вардар Вристлинг по присуството  на меѓународниот гран при “Медвед“ кој се одржа во Минск-Белорусија   . Состанокот кој се одржа во Минск на меѓународниот гран при “Медвед“ од една страна донесе многу нови идеи и амбиции за развој на Македонскот борење . Од друга страна разочарување во поглед на споредбата ... Read More »