Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Фотогалерии (page 173)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) БК Вардар :Благодарност до А.Д Вардар за укажаната помош и верба – галерија од Државното изборно првенство

df

Борачкиот клуб Вардар искажува благодарност на довербата , соработката , помошта и вербата до нашиот најголем спортски колектив  А.Д Вардар . Особено до г-н Савовски Марко , г-н Ратко Капушевски , Директорката Нацева Гордана , и легендата на Македонскиот ракомет Индира Кастратовиќ . Се разбира и за сопственикот на трите Црвено- Црни колективи г-н Самсоненко Сергеј . Исто така искажуваат ... Read More »

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“(ФОТОГАЛЕРИЈА).

Младинките на Жрк Вардар предводени од Симе Симовски се победници во својата категорија на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој се играше во периодот од 14-18 јануари во Скопје. Девојките без поголеми проблеми успеаа да забележат две убедливи победи и да го  освојат првото место. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 Најголем дел од екипата се најде и ... Read More »

Младинците на Рк Вардар се освојувачи на турнирот Вардар“еден живот,една љубов“(ФОТОГАЛЕРИЈА).

Избраниците на Стојан Петрушевски го освоија првото место во својата генерација на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ .Турнирот се играше во периодот од 14-18 јануари на три локации во четири сали во Скопје: во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. Учество земаа вкупно 75 екипи од 21 ракометна школа од Македонија. ... Read More »

Вардарки ги собраа наградите за најдобри играчи.(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7461

Покрај осовеното прво место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“,избраничките на Симе Симовски ги собраа и најголем дел од наградите за најдобри поединки. Во идеалниот состав на турнирот се најдоа Сара Митова,Симона Стојановска и Сара Николовска на бековските позиции.Нина Бојаџиска беше избрана за најдобар пикер,а најдобар голман на турнирот е Нина Ладева. Во финалето младинките на Жрк Вардар ја совладаа екипата ... Read More »

Пет ракометари од младинците на Вардар се најдоа во идеалниот состав на турнирот(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7371

На доделувањето на наградите за најдобри поединци на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов,дури пет играчи беа од екипата на Вардар. Капитенот Александар Димовски го понесе епитетот за најдобар играч на турнирот.Тоше Ончев е најдобар стрелец со вкупно 27 постигнати гола.Наградата за најдобар голман ја понесе Никола Кизиќ,најдобро десно крило е Томи Јагуриновски,додека пикерската позиција му припадна на Филип Арсеновски. Во финалето младинците ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар забележаа две победи на вториот ден на турнирот-Вардар(ФОТО).

1507086_330571873818268_4259476401170391820_n

  На вториот ден на младинскиот турнир кој е во организација на ракометните клубови Вардар,кадетите остварија две лесни и убедливи победи против своите противници.Во С.Ц.Кале црвено-црните прво беа подобри од екипата на Рк Илинден совладувајќи ги со резултат 30:6.Во вториот натпревар противник им беше екипата на Вардар Карпош.И на овој меч забележаа голема победа со резултат 27:6.Утре нов ден,и нов ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар стартуваа со тренинзи во Кале(ФОТО).

DSCN1094

Кадетите на Рк Вардар го одржаа својот прв прв тренинг во новата 2015 година,и означија старт на подготвките за она што ги очекува на турнирот што ќе се игра во Скопје во перииодот од 14-18 јануари.Претходно овие момчиња настапија на меѓународен турнир во Белград каде го освоија третото место.Екипата тренираше во комплетен состав,со исклучок на повредениот Антонио Степановски. Read More »

Младинците на Рк Вардар започнаа со тренинзи во новата година(ФОТОГАЛЕРИЈА)

DSCN1069

Младинците на Рк Вардар,предводени од тренерот Стојан Петрушевски продолжија со тренинзи како подготовка за она што ги очекува на турнирот кој ќе се одигра во Скопје.Ракометниот клуб Вардар во периодот од 14-18 јануари ќе биде домаќин на младински меѓународен турнир. Турнирот ќе се одржи на три локации, во четири сали: во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и ... Read More »

Свечено отворен новиот спортски центар Јане Сандански(ФОТОГАЛЕРИЈА).

10863707_10203347330346186_523787172_n

Денес и официјално беше отворен новиот спортски центар Јане Сандански,каде ќе настапуваат ракометните екипи на Вардар и кошаркарскиот клуб Мзт Скопје.На свеченото отварање присуствуваа главниот инвеститор и сопственик на Вардар,господинот Сергеј Самсоненко,потоа Гордана Нацева,премиерот на Република Македонија Никола Груевски,градоначалникот на општина Аеродром Ивица Коневски и др. Во рамки на С.Ц Јане Сандански има голема централна сала со капацитет од 6.500 ... Read More »