Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Фотогалерии (page 171)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ѓер пресилен за нашиот шампион

vardarfans-zrk-4

Вардарки не успеаа да го поминат првиот предизвик во новата сезона на лигата на шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански, Ѓер беше посилен и на крајот сосема заслужено победи. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) од натпреварот Вардар – Рајн – Некар

vardarfans-komiti-rkvardar

Редакцијата на Вардар Фанс беше присутна на натпреварот во саботата помеѓу екипите на Вардар и Рајн – Некар. Ви пренесуваме фотогалерија од најинтересните моменти од натпреварот. Полна сала, Комити, играчи и тн. Фотогалерија:   Read More »

ФОТОГАЛЕРИЈА- Од освојувањето на трофејот на Вардар во “Кањижа куп“ во дуелот со Пик Сегед

vardarfans 24

Голема фотогалерија од финалниот дуел на Кањижа купот во кој црвено – црните момци се закитија со првиот трофеј за оваа сезона . На фотографиите ќе може да ја видете атмосферата пред , за и по финалниот дуел кога на РК Вардар му се додели пехарот . Покрај трофејот за освоеното финале за нашите момци имаше и две индивидуални награди ... Read More »

(ФОТО) Втората екипа на Жрк Вардар започна со тренинзи за новата сезона

vardarfans jun

Избраничките на Симе Симовски влегуваат со нови сили и амбиции во сезоната која претстои. Оваа екипа три дена тренираше во С.Р.Ц. Кале, веќе денес заминува на подготовки во Копаоник. Овој тим ја освои младинската лига минатата сезона и одличното трето место во супер лигата. Нови имиња кои се приклучија на втората екипа се Сара Митова и Симона Стојановска. Овие две ... Read More »

(ФОТО) Комити со кореографија “Дежурни виновници“, извадена парола за Карпалак, Пандо ..

vardarfans 2

Комити на вчерашниот дуел покрај искажаната почит кон прерано починатиот Пандо имаа и некој други пароли , кореографии кој ги презентираа во текот на мечот со ФК Слога од Чаир . Најинтересна е кореографијата со наслов “Дежурни виновници“ која покажува како овој општествен систем а пред се неговиот репресивен дел ги третира навивачи на Вардар . Тоа може да го ... Read More »

(ФОТО) КУГЛАЊЕ ! Вардарци тргнаа со подготовките за новата сезона

vardarfans kk

Момците од нашиот кугларски црвено – црн тим по крајот на заслужениот летен одмор почнаа со подготовките за новата сезона во која ги чекаат домашни и за прв пат и европски предизвици. Шефот на стручниот штаб на Кугларскиот клуб Вардар Драги Димитровски  ја имаше во четвтокот првата прозивка на својте пулени . Со истата почнаа подготовките за дебито на европска ... Read More »

Шампионот го означи стартот на подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

11222458_885705338142980_2398457787025745917_n

Ракометниот клуб Вардар денес ги стартуваше подготовките за новата сезона. На првиот тренинг се појавија сите играчи, кои во претстојната сезона ќе му бидат на располагање на Раул Гонзалес. Тука беа и 5-те нови засилувања, Македа, Деревен, Манасков, Марсениќ и Циндриќ. Сите играчи се здрави и го одржаа првиот тренинг. Единствено на попладневниот тренинг недостасуваше Страхиња Милиќ. Денес со екипата ... Read More »