Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ФОТОГАЛЕРИЈА- Од освојувањето на трофејот на Вардар во “Кањижа куп“ во дуелот со Пик Сегед
ФОТОГАЛЕРИЈА- Од освојувањето на трофејот на Вардар во “Кањижа куп“  во дуелот со Пик Сегед

ФОТОГАЛЕРИЈА- Од освојувањето на трофејот на Вардар во “Кањижа куп“ во дуелот со Пик Сегед

Голема фотогалерија од финалниот дуел на Кањижа купот во кој црвено – црните момци се закитија со првиот трофеј за оваа сезона . На фотографиите ќе може да ја видете атмосферата пред , за и по финалниот дуел кога на РК Вардар му се додели пехарот . Покрај трофејот за освоеното финале за нашите момци имаше и две индивидуални награди и тоа на Карачиќ МВП на турнирот, Штербик најдобар голман .