Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Вардарки ги собраа наградите за најдобри играчи.(ФОТОГАЛЕРИЈА).

Вардарки ги собраа наградите за најдобри играчи.(ФОТОГАЛЕРИЈА).

Покрај осовеното прво место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“,избраничките на Симе Симовски ги собраа и најголем дел од наградите за најдобри поединки.

Во идеалниот состав на турнирот се најдоа Сара Митова,Симона Стојановска и Сара Николовска на бековските позиции.Нина Бојаџиска беше избрана за најдобар пикер,а најдобар голман на турнирот е Нина Ладева.

Во финалето младинките на Жрк Вардар ја совладаа екипата на Ѓорче Петров.

20.01.2015

 

Leave a Reply