Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) ФК Вардар – ФК Кул, генерација 2010
(ФОТО) ФК Вардар – ФК Кул, генерација 2010

(ФОТО) ФК Вардар – ФК Кул, генерација 2010

Утрово на терените на ФФМ продолжија натпреварите во Детската Лига за „петлињата“ на ФК Вардар. Свој натпревар одигра генерацијата 2010 која за противник ја имаше екипата на Кул. Како подобар на теренот се покажа противничкиот тим кој славеше победа.

Погледнете фотографии од овој натпревар во Детската Лига.

278455531_3033756840268686_5754736115068533195_n 278457250_3033756563602047_4328262942556837675_n 278459192_3033756456935391_7869510145416747330_n 278466613_3033757203601983_9129558823004052537_n 278468898_3033757570268613_6364247505755364580_n 278525757_3033756720268698_1079981063727410199_n 278540887_3033757480268622_6649811694516737382_n 278550388_3033757320268638_5759880357817621419_n 278583896_3033756453602058_1953216371472277247_n 278585924_3033756676935369_7152202016768275263_n 278604797_3033757603601943_5865569367093142645_n 278672026_3033756940268676_4954394455401231871_n 278768278_3033757236935313_839568250333350144_n 278771761_3033757400268630_1119490291899798432_n