Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Вардар ген.2009 со победа во детската лига, Јаков Стојковски стрелец на сите погодоци
(ФОТО) Вардар ген.2009 со победа во детската лига, Јаков Стојковски стрелец на сите погодоци

(ФОТО) Вардар ген.2009 со победа во детската лига, Јаков Стојковски стрелец на сите погодоци

Вчера во рамки од новото коло од Детската Лига, ФК Вардар генерација 2009 одигра натпревар против тимот на ФК КУЛ. На оваа средба која изобилуваше со добар фудбал, голем број на шанси до победа дојде црвено-црната екипа. Се играше по дождливо време, двата тима се надигруваа и посакуваа да дојдат до победа.

3

Избраниците на Зоран Петковски успаа да победа на средбата на која беа постигнати пет погодоци, Вардар запиша победа со резултат 3-2. За нашиот тим сите три гола ги постигна еден играч, станува збор за Јаков Стојковски, чии погодоци донеса радост.

5 277578125_10221244310039493_2174378730554265101_n 277585648_10221244315199622_3735835924637392239_n 277587761_10221244313479579_2762513230985882073_n 277674201_10221244306799412_7576938167817822957_n 277677374_10221244310519505_7249442704551899532_n 277754652_10221244309079469_3124381779524233767_n 277758599_10221244312839563_509100803482404580_n 277759986_10221244304439353_2990942113900286119_n 277762080_10221244308319450_353582703634197831_n 277766159_10221244304359351_6713545551674807838_n 277767915_10221244305319375_3104495313380396812_n 277767993_10221244313679584_8905426190738281029_n 277775004_10221244313199572_4985813843653940320_n 277776233_10221244308799462_7175706487331926051_n 277787390_10221244303159321_8480301022129778488_n 277791214_10221244312639558_5028336229656746406_n 277797114_10221244307799437_5150467152076901719_n 277809999_10221244307479429_8208900267797574779_n 278152158_10221244308999467_7892439723595013639_n 278212834_10221244315679634_5450184135091944097_n 278215223_10221244304519355_3133756302193156902_n

 2