Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 9)

Фотогалерии

Во детската лига, ФК Вардар ген.2012 одигра дуел со тимот на Милано (Фото)

3

Вчера, на терените на ФФМ во Ново Лисиче, се одигра ново коло во детската фудбалска лига. Екипата на ФК Вардар генерација 2012 се сретна со тимот на ФК Милано, во подолжение неколку фотографии.       Read More »

(Фотогалерија) Пом.пионери ја совладаа убедливо Ренова

6

Викендов, помладите пионери на ФК Вардар на домашен терен имаа лесна задача против тимот на ФК Ренова од Тетово. На меч на кој доминираа нашите црвено-црни момци, дојдовме до убедлива победа со резултат 6-0 (5-0). Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар ја совладаа Ренова со високи 8:0

275727634_10221121761615859_8493431134644022153_n

Викедов, пионерите на ФК Вардар дојдоа до победа на  дуелот со ФК Ренова на домашен терен. Избраниците на Саше Божиноски ги совладаа врсниците од Тетово со резултат 8-0 (3-0), вардарци беа доминантни на целиот дуел од првата судска свирка се до 90.минута.   Read More »

(ФОТО) ФК Вардар генерација 2012 го имаше првиот дуел во детската лига

naslovna

Со натпревари во детската фудбалска лига стартуваше Вардар, кој вчера одигра натпревар со генерацијата 2012. Наш прв противник беше екипата на Бутел, која се покажа како подобра на дуелот со црвено-црните. Погледнете фотографии од овој натпревар во детската лига. Read More »

(ФОТО) Деби натпревар сезонава во детската лига за генерација 2010 на ФК Вардар

naslovna

Генерацијата 2010 на ФК Вардар го одигра првиот натпревар сезонава во рамките на детската лига. Вчера на терените на ФФМ одигравме натпревар со екипата на Њу Старс, дуел кој му припадна на противникот. Во продолжение можете да погледнете галерија на фотографии од овој натпревар во детската лига. Read More »

(Фотогалерија) Поделба на бодовите за Вардар (2009) и Форца

naslovna

На терените на фудбалската федерација на Македонија после пауза од две години, повторно стартуваше Детската Фудбалска Лига. Во текот на вчерашниот ден, Вардар одигра само еден натпревар и тоа со генерацијата 2009. Противник за момците на Зоран Петковски беше екипата на Форца, натпревар кој заврши со нерешен резултат 1:1. Погледнете фотографии од овој дерби натпревар во Детската Лига. Read More »

(Фотогалерија) Победа за Вардар на пионерската средба со ФК Победа

0a

Викендов, пионерите на ФК Вардар дојдоа до победа на средбата од првото пролетно коло на домашен терен со тимот на ФК Победа од Прилеп. Избраниците на Саше Божиноски остварија успех и триумфираа со резултат 1-0 (1-0) во ова воведно коло во 2022 година.   Read More »

(Фотогалерија) Пионерите одиграа реми со Брегалница

8

Викендов, момците на Божиноски Саше, пионерскиот тим на  ФК Вардар одиграа одличен контролен дуел со тимот на штипска ФК Брелница,  на теренот на тренинг центарот на црвено-црните. Оваа средба која изобилуваше со одличен фудбал, во кој ние доминиравме заврши со резултат 0-0.   Read More »

(Фотогалерија) Пом.пионери на Вардар триумфално со Брегалница

274449512_10221025636492791_8184063835857389683_n

Викендов, помладите пионери на ФК Вардар беа домаќини на ФК Брегалница од Штип. На оваа пријателска средба до победа со резултат 2-0 (2-0) со одлична игра дојдоа момците во црвено-црни дресови. Read More »