Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Поделба на бодовите за Вардар (2009) и Форца
(Фотогалерија) Поделба на бодовите за Вардар (2009) и Форца

(Фотогалерија) Поделба на бодовите за Вардар (2009) и Форца

На терените на фудбалската федерација на Македонија после пауза од две години, повторно стартуваше Детската Фудбалска Лига. Во текот на вчерашниот ден, Вардар одигра само еден натпревар и тоа со генерацијата 2009.

Противник за момците на Зоран Петковски беше екипата на Форца, натпревар кој заврши со нерешен резултат 1:1. Погледнете фотографии од овој дерби натпревар во Детската Лига.

275124670_4885525294827611_3521571445176421438_n 275128675_4885525991494208_2092990920007570788_n 275145192_4885524758160998_3588873759760709142_n 275171394_4885525401494267_2857117460429085580_n 275190446_4885525124827628_6931597039454141209_n 275196388_4885525901494217_6743808383542382792_n 275225705_4885525668160907_345900445550112186_n 275228736_4885524258161048_5043851926502797187_n 275246851_4885526094827531_8317764844828331638_n 275270498_4885525578160916_1746926710820588516_n 275271650_4885525044827636_1767743958508949057_n 275289702_4885524121494395_6334515486629407590_n 275304441_4885524284827712_4584969533608822317_n 275326513_4885524761494331_5688692487887769865_n 275370764_4885524904827650_4240660073201847567_n 275372860_4885525194827621_1759442253588388772_n 275383728_4885524254827715_6104823819922848579_n 275428290_4885524564827684_6856687368195129552_n