Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) ФК Вардар генерација 2012 го имаше првиот дуел во детската лига
(ФОТО) ФК Вардар генерација 2012 го имаше првиот дуел во детската лига

(ФОТО) ФК Вардар генерација 2012 го имаше првиот дуел во детската лига

Со натпревари во детската фудбалска лига стартуваше Вардар, кој вчера одигра натпревар со генерацијата 2012. Наш прв противник беше екипата на Бутел, која се покажа како подобра на дуелот со црвено-црните.

Погледнете фотографии од овој натпревар во детската лига.

275640572_3008341046143599_3758981906030422360_n 275640572_3008342166143487_8963747725010021845_n 275661120_3008338566143847_4028863282471140938_n 275661765_3008342139476823_5543612093417448652_n 275667864_3008341182810252_356170522990536273_n 275668923_3008341909476846_8380710159017993463_n 275670591_3008340019477035_7887761282442789191_n 275682367_3008338519477185_4822859086285616875_n 275684039_3008340549476982_1605225428030091820_n 275734634_3008338542810516_4681943187428578254_n