Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познати тројца патници на завршниот ракометен турнир во Купот
Познати тројца патници на завршниот ракометен турнир во Купот

Познати тројца патници на завршниот ракометен турнир во Купот

Познати се три патници на завршниот турнир во ракометниот Куп на Македонија.

Во финалето на групата, Вардар успеа да го победи Тиквеш (33:25) и на тој начин да обезбеди учество на Ф4 во Купот. Таму се пласираа уште и екипите на Еурофарм Пелистер и Бутел. Еурофарм Пелистер во одлучувачкиот натпревар беше подобар од Охрид (27:21), додека Бутел излезе како победник на дуелот со Струга (29:23).

Последниот патник на завршниот турнир ќе се бара од екипите на Еурофарм Пелистер 2 и Прилеп, кој ќе играат во финалето на едната четврт-финална група.