Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар се врати на победите, совладана екипата на Пробаскет (Видео)
ЖКК Вардар се врати на победите, совладана екипата на Пробаскет (Видео)

Девојките на Александар Ашаданов се вратија на победите,  тие вчера беа домаќини во малата сала при Спортскиот центар „Кале“ на тимот од Кавадарци, екипата на Пробаскет која  успеаа да го совладат.

ЖКК Вардар дојде до победа со  14.позитива, односно со резултат 78-64 на оваа средба. Ние водевме уште по првите 10.минути со 8.поена предност (22-14), продолживме и во втората четвртина да доминираме, па на одмор помеѓу двете полувремиња заминавме со резултат двоцифрена разлика, односно со резултат 40-30. Во вториот дел го исконтролиравме натпреварот и го совладавме ривалот со резултат 78-64. Видео од целиот дуел може да погледнете на следниот ЛИНК!