Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Радоста на младите вардарци после освојување на златото, на турнирот во Бугарија
(ФОТО) Радоста на младите вардарци после освојување на златото, на турнирот во Бугарија

(ФОТО) Радоста на младите вардарци после освојување на златото, на турнирот во Бугарија

Во периодот од 12-16.февруари во градот Сандански (Бугарија) се одигра меѓународен младински турнир во различни возрасни генерации. Фудбалскиот клуб Вардар зема учество со три, од кои една успеа да го освои златниот медал. Се работи за генерацијата 2009 која во големото финале беше подобра од екипата на Спартак Пловдив (2:0).

Погледнете ја радоста на вардаровите надежи после победата и освојување на златниот медал.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10