Saturday ,30 September 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) ЖРК Вардар го „наполни“ голот на Спартак
(Фотогалерија) ЖРК Вардар го „наполни“ голот на Спартак

(Фотогалерија) ЖРК Вардар го „наполни“ голот на Спартак

Викендов, ЖРК Вардар   со убедлива победа во Супер лигата ја започна пролетната полу-сезона. На меч со РК Спартак во првото пролетно коло црвено-црните дами доминираа целосно, победата дојде со 24.гола позитива (37-13).

0 1 3 4 5 5a 6 6b 7 8 10 11 12 13 14 14e 15 16 17 18 19 20 21 22 24 24b 24c 25 27 28 29 32 33 34 35 35t 36 37 38 39 40 41 42 44 48