Friday ,10 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) РК Филип Вардар стигна до три победи во „Јуниор Лигата“ , кај генер. 2010 и помали
(Фотогалерија) РК Филип Вардар стигна до три победи во „Јуниор Лигата“ , кај генер. 2010 и помали

(Фотогалерија) РК Филип Вардар стигна до три победи во „Јуниор Лигата“ , кај генер. 2010 и помали

Денес на програмата беа три натпревари во мини ракомет во „Јуниор Лигата“ кај генерацијата 2010 и помали. Кисела Вода славеше во дуелот со Партение Зографски (6:4), РК Филип Вардар го победи Партение Зографски со резултат 13:1 и трета победа денес за екипата од Прилеп, тоа е РК Филип кој ја победи и Кисела Вода со резултат 16:1.

Погледнете ја фотогалеријата од овие мечеви.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20